Революційні події в Молдові одні називають ремейком українського Майдану, інші - пародією на український Майдан, створеною за допомогою російських спецслужб. Але це не ремейк і не пародія. Це те, що буває, коли після Майдану замість реформ настає олігархічне засилля і політична безвідповідальність. Таку думку висловив журналіст Віталій Портніков у блозі для сайту Грані.ру, інформують Патріоти України.
Журналіст нагадав, що насправді Майдан в Молдові вже був - ще в 2009 році, коли масові виступи громадян завадили місцевим комуністам утримати владу.
"Після цих протестів був сформований "Альянс за європейську інтеграцію", уряд якого зміг домогтися угоди про асоціацію Молдови з Європейським Союзом та безвізового режиму для громадян республіки.
Але при цьому Молдова залишалася все такою ж бідною, корумпованою, олігархізованою країною, в якій звичайна людина не бачила для себе жодної перспективи. А "незвичайні люди" - лідери демократичних партій, що проголошували як пріоритет європейську інтеграцію, - всі ці роки гризлися між собою і ділили гроші. Коли закінчилися свої - стали ділити кредитні", - пише Портніков.
Журналіст зазначив, що в результаті політичної кризи Молдова "вже кілька місяців без уряду, без кредитів, без будь-якої чіткої перспективи розвитку". На цьому фоні в країні спостерігається зростання проросійських настроїв.
"Хто дав шанс минулому повертатися? .. Хіба не весь безвідповідальний молдавський політичний клас, який говорить про Європу, а краде як в Євразії?", - підкреслив він.
"Саме тому це "післямайдан". І він буде відбуватися в кожній країні, де перемога над минулим не означає готовність працювати на майбутнє. Україна до такого післямайдану рухається семимильними кроками.
Амбіції в партіях правлячої коаліції, приховане нерозуміння між президентом і прем'єром і їх прихильниками, зубожіння населення, зростаюча популярність безвідповідальних популістів, які розповідають співгромадянам небилиці про можливості країни і обіцяють "всіх посадити", дезорієнтація суспільства, активна робота "доброзичливців Путіна", які нікуди не поділися - все це так схоже на Молдову, що просто дивуєшся", - пише журналіст.
"І не потрібно говорити, що Україну врятують угода про асоціацію, безвізовий режим і замирення з окупованими Росією територіями. У Молдови все це було - угода, безвізовий режим, замирення. Не врятувало. Порятунок - він у справжніх змінах.
У полегшенні умов для бізнесу, в готовності до важкої праці, в податковій системі, яка змусить платити кожного, але не вб'є будь-яке починання, в демонополізації, у зникненні олігархів разом з контрольованими ними телеканалами.
У відмові політиків від використання свого становища як бізнес-ресурсу й у відмові громадян від пошуку простих відповідей на складні питання. Інакше - післямайдан", - резюмував він.
Поки живі окупанти на півночі Харківщини нажахані втратами своїх військ і сприймають поранення та евакуацію з полю бою як щасливий квиток, єдина можливість ще пожити, зазначають Патріоти України. Ось який матеріал з цього приводу знайшов та переказав Ю...
Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...