"Приїзд держсекретаря США Джона Керрі в Москву і 4-годинні переговори з Володимиром Путіним самі по собі свідчать про те, що відносини двох країн зрушилися з мертвої точки. Тим не менш, масштаб взаємодії різко звузився. Адже три роки тому, до початку української епопеї, Росія була членом Великої вісімки, і їй не потрібно було винаходити історії на кшталт сирійської заради того, щоб з нею проводили переговори", - написав російський політолог Дмитро Орєшкін у статті для НВ, передають Патріоти України.
Таким чином, відносини між РФ та США дійсно «розморозилися», однак у більш вузькому, недружньому і формальному руслі. У засобах масової пропаганди можна скільки завгодно говорити про те, що приїзд Керрі є великою перемогою Путіна, однак це не скасовує того факту, що три роки тому країна була рівноправним членом клубу провідних країн світу. Сьогодні вона вже не є таким членом.
За повернення до переговорів з формального набору тем (Україна і Сирія) заплачено неймовірно дорого. Варто згадати лише про загиблих 224-х пасажирів російського літака, підірваного ІДІЛ у відповідь на втручання Росії в Сирію. Не будемо також забувати, що в цій країні загинули сім російських військовослужбовців. Ціна заплачена непомірна. В Росії про це не говорять, навпаки, акцент робиться на тому, що з нами почали домовлятися, хоча три роки тому домовлялися за визначенням.
Чому домовляються? Тому що складно зробити вигляд, що Росії в світі не існує. Все ж таки це найбільша країна в світі з серйозним військовим потенціалом і значними (хоча і такими, що зменшуються) економічними ресурсами. З РФ так чи інакше потрібно домовлятися – як і з Китаєм, Індією, Бразилією та іншими регіональними державами. З цим і пов'язана заява Керрі про те, що Росія є «важливим партнером» Америки.
У російських ЗМІ все подається так, ніби РФ і США знову стали двома світовими гегемонами. Але це не так. Сполучені Штати ясно дають зрозуміти, що Росія – це регіональна держава і ведуть з нею переговори відповідним чином. Не домовлятися з Росією складно (тому що РФ є серйозним учасником і сирійської, і української епопеї), хоч це і відбувається в більш вузькому спектрі і найгіршій тональності. Іншими словами, успіх у відносинах з США можна розглянути тільки в локальній перспективі, але якщо дивитися на питання в проміжку останніх 5-6 років, то наявним є погіршення.
Військові КНДР вже перебувають в окупованому Маріуполі та на захоплених росіянами територіях Харківської області. Про це повідомляє CNN із посиланням на джерело в СБУ, передають Патріоти України. За словами співрозмовника, до Маріуполя прибули "технічн...
"Друзі мої, маю багато запитань щодо крайнього ворожого удару по Дніпру балістичною ракетою середньої дальності. Відповідаю: головне – не панікувати, а далі кожен на своєму місці боротися за Україну", - пише лідер українських добровольців Дмитро Ярош н...