За "диявільське знаряддя" у Москві навіть царя вбили: Історія виделки

​25 червня 1630 року губернатор Уїнтроп уперше в історії США застосував виделку для їжі. Нею користувалися, коли їли фрукти, щоб сік не фарбував пальці.

Фото из открытых источниковПатріоти України з посиланням на Нескучные новости розповідають, що найстаріша виделка в світі знайдена в Італії, їй понад 2500 років. Використання її за столом ввела в моду у 1072 році в Візантії в місті Константинополі візантійська принцеса Марія Іверська. Вона була виготовлена з золота, а ручка її була прикрашена інкрустацією зі слонової кістки. Вважаючи принизливим їсти руками, вона сама її придумала. Робилася виделка в той час з двома прямими зубцями, за допомогою яких можна було тільки нанизувати, а не зачерпувати їжу. Та вилка, яку ми знаємо зараз за формами, увійшла у вжиток у XVI столітті.

В епоху Відродження виделки були предметом розкоші, і тому їх художньо обробляли. Руків’я виделок і ножів виготовляли зі срібла, золота, слонової кістки, дерева і прикрашали різними фігурками, голівками, орнаментами. Спочатку шляхта мала виключно двозубі вилки, тризуби з'явилися лише в середині XVI століття.

Католицька церква називала виделку "зайвою розкішшю". Використання її при дворах монархів розглядалося як безбожництво і зв'язок з дияволом.

До Росії виделка була завезена з Польщі в 1606 році Лжедмитрієм I в багажі Марини Мнішек. Це викликало вибух обурення боярства і духівництва, послужило одним із приводів до підготовки змови й народного повстання проти Лжедмитрія. Раз цар з царицею їдять не руками, значить, вони не росіяни й не монархи, а породження диявола.

Сьогодні при виробництві столових приладів основним матеріалом є сталь 18/10. Це найбільш міцний і довговічний матеріал, який використовується навіть в медицині. Хороші ложки й виделки повинні мати товщину не менше 2.5 мм (вимірюється на кінці ручки). Не повинно бути ніяких гострих кутів, наприклад, між зубчиками вилок. Все має бути гладким і плавним. Крім того, дорогу вилку можна відразу ж розпізнати за спеціальними виїмками біля основи зубів, для того щоб їжа легше вимивалася.

Опублікував: Олекса Хвацький
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Трупы, трупы, трупы наших бойцов. Они везде. Насколько достаёт глаз - везде мертвецы": Z-воєнкор опублікував сповідь недобитого окупанда з Вовчанська

п’ятниця, 22 листопад 2024, 7:25

Поки живі окупанти на півночі Харківщини нажахані втратами своїх військ і сприймають поранення та евакуацію з полю бою як щасливий квиток, єдина можливість ще пожити, зазначають Патріоти України. Ось який матеріал з цього приводу знайшов та переказав Ю...

Хіти тижня. Народні прикмети на 22 листопада: Цього дня не варто дарувати квіти, випивати та позичати сусідкам сьогодні не варто позичати сіль і цукор, тим більше - гроші

п’ятниця, 22 листопад 2024, 7:05

Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...