Обсяг даних, які операторам пропонується зберігати відповідно до законопроекту Ірини Ярової, в 100 тис. разів перевищить обсяг, який вони зберігають сьогодні, підрахували експерти дочірньої структури "Ростелекому". Про це пише російське агентство РБК, інформують Патріоти України.
Трильйони хвилин
Пакет антитерористичних законопроектів 7 квітня 2016 року в Держдуму внесли депутат Ірина Яровая і сенатор Віктор Озеров. Відповідно до їхніх пропозицій, оператори зв'язку та інтернет-провайдери протягом трьох років повинні будуть зберігати і надавати державним органам інформацію про здійснені абонентами дзвінки і відправлені повідомлення, а також їх зміст. 13 травня Держдума прийняла "антитерористичний пакет" в першому читанні.
Обсяг даних, які потрібно зберігати, складе 157,5 ексабайт (1 Еб дорівнює 1 млрд Гб), говориться в доповіді проектного інституту "Гипросвязь", дочірньої структури "Ростелекома". За оцінкою авторів доповіді, це в 100 тис. разів більше від обсягу даних про факти надання послуг, які оператори зберігають зараз.
Експерти "Гипросвязи" представили свої розрахунки на засіданні Тимчасової комісії Ради Федерації з розвитку інформаційного суспільства в понеділок, 16 травня. На їхню думку, якщо поправки набудуть чинності, то через три роки обсяг інформації, що зберігається операторами інформації досягне 2,8 трлн хвилин телефонних викликів (1,35 ексабайт), 156 ексабайт інформації про інтернет-трафік і ще 0,12 петабайт (1 Пб дорівнює 1 млн Гб) повідомлень абонентів. Крім того, ще 1,5 петабайт складе інформація про самі факти надання послуг.
Такий обсяг даних вимагає 30,6 тис. стійок в центрах обробки даних (ЦОД) - це більше, ніж потужності будь-якого з найбільших світових ЦОД, сказано в доповіді.
Спочатку записувати і зберігати інформацію можна тільки на дисках, довгострокове зберігання можливо на стрічкових носіях, відзначають експерти. Але жорсткі диски в Росії не виробляються, повідомив на засіданні комісії віце-президент і технічний директор Mail.Ru Group Володимир Габрієлян. Тому витрати галузі "профінансують зарубіжних виробників устаткування", вважає він. З цим згоден директор Фонду сприяння розвитку інтернету Михайло Медріш: "Витрати в десятки мільярдів доларів - це будуть інвестиції в ринки Китаю, Тайваню, Сінгапуру".
"Колапс всієї галузі"
"За всією цією історією стоїть економіка, і цифри носять драматичний характер", - заявив на засіданні заступник голови Мінкомзв'язку Дмитро Алхазов. За його словами, витрати, що дорівнюють третині річного бюджету Росії (саме в таку суму - 5,2 трлн руб. - оцінила витрати операторів на зберігання даних експертна робоча група при уряді), "галузі не витримати".
З цим погодився інтернет-омбудсмен Дмитро Маринич: забезпечити необхідну інфраструктуру економічно неможливо, тому оператори і "організатори поширення інформації" в інтернеті не зможуть виконувати закон - це спричинить відкликання ліцензій і "колапс всієї галузі", передав він через представника. На думку Маринича, прийняття законопроекту в нинішньому вигляді "передчасно".
Ворог вже має низку "серій" своїх ірансько-російський далекобійних ударних дронів "Шахед", а під час чергової терористичної ракетно-дронової атаки силами нашої протиповітряної оборони було збито дрон із новим маркуванням, фото уламка цього дрона Defen...
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...