Обсяг даних, які операторам пропонується зберігати відповідно до законопроекту Ірини Ярової, в 100 тис. разів перевищить обсяг, який вони зберігають сьогодні, підрахували експерти дочірньої структури "Ростелекому". Про це пише російське агентство РБК, інформують Патріоти України.
Трильйони хвилин
Пакет антитерористичних законопроектів 7 квітня 2016 року в Держдуму внесли депутат Ірина Яровая і сенатор Віктор Озеров. Відповідно до їхніх пропозицій, оператори зв'язку та інтернет-провайдери протягом трьох років повинні будуть зберігати і надавати державним органам інформацію про здійснені абонентами дзвінки і відправлені повідомлення, а також їх зміст. 13 травня Держдума прийняла "антитерористичний пакет" в першому читанні.
Обсяг даних, які потрібно зберігати, складе 157,5 ексабайт (1 Еб дорівнює 1 млрд Гб), говориться в доповіді проектного інституту "Гипросвязь", дочірньої структури "Ростелекома". За оцінкою авторів доповіді, це в 100 тис. разів більше від обсягу даних про факти надання послуг, які оператори зберігають зараз.
Експерти "Гипросвязи" представили свої розрахунки на засіданні Тимчасової комісії Ради Федерації з розвитку інформаційного суспільства в понеділок, 16 травня. На їхню думку, якщо поправки набудуть чинності, то через три роки обсяг інформації, що зберігається операторами інформації досягне 2,8 трлн хвилин телефонних викликів (1,35 ексабайт), 156 ексабайт інформації про інтернет-трафік і ще 0,12 петабайт (1 Пб дорівнює 1 млн Гб) повідомлень абонентів. Крім того, ще 1,5 петабайт складе інформація про самі факти надання послуг.
Такий обсяг даних вимагає 30,6 тис. стійок в центрах обробки даних (ЦОД) - це більше, ніж потужності будь-якого з найбільших світових ЦОД, сказано в доповіді.
Спочатку записувати і зберігати інформацію можна тільки на дисках, довгострокове зберігання можливо на стрічкових носіях, відзначають експерти. Але жорсткі диски в Росії не виробляються, повідомив на засіданні комісії віце-президент і технічний директор Mail.Ru Group Володимир Габрієлян. Тому витрати галузі "профінансують зарубіжних виробників устаткування", вважає він. З цим згоден директор Фонду сприяння розвитку інтернету Михайло Медріш: "Витрати в десятки мільярдів доларів - це будуть інвестиції в ринки Китаю, Тайваню, Сінгапуру".
"Колапс всієї галузі"
"За всією цією історією стоїть економіка, і цифри носять драматичний характер", - заявив на засіданні заступник голови Мінкомзв'язку Дмитро Алхазов. За його словами, витрати, що дорівнюють третині річного бюджету Росії (саме в таку суму - 5,2 трлн руб. - оцінила витрати операторів на зберігання даних експертна робоча група при уряді), "галузі не витримати".
З цим погодився інтернет-омбудсмен Дмитро Маринич: забезпечити необхідну інфраструктуру економічно неможливо, тому оператори і "організатори поширення інформації" в інтернеті не зможуть виконувати закон - це спричинить відкликання ліцензій і "колапс всієї галузі", передав він через представника. На думку Маринича, прийняття законопроекту в нинішньому вигляді "передчасно".
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...