Про це заявив радник прем'єр-міністра України, співголова Групи стратегічних радників із підтримки реформ Іван Міклош в інтерв'ю "Сегодня", повідомляють Патріоти України.
"Реальний рівень пенсій дуже низький, але порівняно з рівнем економіки частка державних витрат на пенсії від ВВП, порівняно з іншими країнами, ще дуже висока. Два роки тому частка державних витрат на пенсії у ВВП становила близько 60%. Це один із найвищих показників у світі. Зазвичай у країнах із розвиненою економікою цей показник не перевищує 8-10%. Торік Україні вдалося скоротити його, якщо я не помиляюся, на 13-14%. Але все одно він залишається дуже високим і вимагає зменшення", - сказав він.
"Це не означає, що, якщо уряд проводитиме необхідні реформи, соціальний захист тих, хто дійсно його потребує, скоротять. Якраз навпаки. Зараз в українській (пенсійній - ред.) системі ще багато марнотратства, неефективності і корупції. Структурні зміни та реформи виправлять роботу системи і дадуть подвійний ефект: з одного боку зменшаьи витрати, з іншого - не зменшать захист тих, хто дійсно від цього залежить. Можна навіть підвищити його. Проблема в тому, що в реаліях сьогоднішньої нереформованої системи допомогу отримують не тільки бідні люди, а й ті, у кого відносно високий дохід", - додав Міклош.
Напередодні Великодня у торгових мережах було зафіксовано «непоганий» тренд: почали знижуватися ціни на деякі овочі та фрукти. А що буде з цінами на продукти після свят, розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, передаю...
Оновлений варіант угоди щодо копалин між Україною та США став значно якіснішим і зосередженим лише на нових проєктах та інвестиціях. Суперечливі пункти прибрано, а політична частина документа очікується вже найближчими днями. Про це повідомив нардеп Яр...