Про це заявив радник прем'єр-міністра України, співголова Групи стратегічних радників із підтримки реформ Іван Міклош в інтерв'ю "Сегодня", повідомляють Патріоти України.
"Реальний рівень пенсій дуже низький, але порівняно з рівнем економіки частка державних витрат на пенсії від ВВП, порівняно з іншими країнами, ще дуже висока. Два роки тому частка державних витрат на пенсії у ВВП становила близько 60%. Це один із найвищих показників у світі. Зазвичай у країнах із розвиненою економікою цей показник не перевищує 8-10%. Торік Україні вдалося скоротити його, якщо я не помиляюся, на 13-14%. Але все одно він залишається дуже високим і вимагає зменшення", - сказав він.
"Це не означає, що, якщо уряд проводитиме необхідні реформи, соціальний захист тих, хто дійсно його потребує, скоротять. Якраз навпаки. Зараз в українській (пенсійній - ред.) системі ще багато марнотратства, неефективності і корупції. Структурні зміни та реформи виправлять роботу системи і дадуть подвійний ефект: з одного боку зменшаьи витрати, з іншого - не зменшать захист тих, хто дійсно від цього залежить. Можна навіть підвищити його. Проблема в тому, що в реаліях сьогоднішньої нереформованої системи допомогу отримують не тільки бідні люди, а й ті, у кого відносно високий дохід", - додав Міклош.
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...