Найбільша нафтова компанія США Exxon Mobil Corp. планує збільшувати видобуток сланцевої нафти в країні на 20% в рік протягом дев'яти років, до 2025 року включно. Про це пише Интерфакс з посиланням на повідомлення компанії, передають Патріоти України.
Капіталовкладення і витрати на геологорозвідку в 2017 році складуть $22 млрд, що на 16% більше, ніж в 2016 році. До кінця десятиліття Exxon планує витрачати на ці цілі в середньому $25 млрд на рік.
У найближчі два роки Exxon запустить в експлуатацію п'ять проектів, які збільшать видобуток на 340 тис. барелів нафтового еквівалента.
"Наша робота - конкурувати і домагатися успіху на будь-якому ринку, незалежно від кон'юнктури або ціни," - заявив голова ради директорів і CEO компанії Даррен Вудс на щорічній зустрічі з аналітиками.
Компанія пробурила понад 5,5 тис. свердловин на родовищах сланцевої нафти в Пермському басейні і на формації Баккен, рентабельність від вкладень в які перевищує 10% при ціні нафти $40 за барель. До кінця 2025 року сукупний приріст видобутку від цих свердловин може скласти до 750 тис. барелів нафтового еквівалента на добу, або близько 20% в рік.
Через розвиток технологій видобутку собівартість бареля сланцевої нафти за три роки впала більш ніж удвічі і становить на даний момент 35 доларів, підрахували аналітики консалнтингової компанії Rystad Energy. За останні 8 місяців обсяги буріння в основних сланцевих басейнах збільшилися на 100% - за даними Baker Hughes, на кінець лютого в США працювали 602 бурові установки.
Обсяги видобутку в США ростуть вже 7 місяців поспіль - за цей час американські нафтовики збільшили виробництво на 0,6 млн барелів на день. Сумарний показник - 9,02 млн барелів на добу - рекордний показник більш ніж за рік.
Згідно з офіційним прогнозом Міненерго, до кінця року видобуток зросте до 9,18 млн барелів на добу, а в наступному році досягне 9,68 млн барелів.
При цьому попит на нафту всередині США стагнує і зростання його не передбачається ні в наступному році, ні в довгостроковій перспективі. На цьому тлі США збільшують експорт нафти, який в кінці лютого досяг історичного рекорду в 1,2 млн барелів на добу.
І це, очевидно, тільки початок, каже аналітик "Райффайзенбанку" Денис Поривай.
"Дональд Трамп пообіцяв скасувати обмеження, що заважають зростанню пропозиції вуглеводнів в США. Таким чином він хоче знизити вартість палива для обробної промисловості, зокрема, щоб компенсувати негативний ефект, що виникає від повернення виробництв в країну з метою підвищення зайнятості американців ", - зазначає експерт.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...