Найбільша нафтова компанія США Exxon Mobil Corp. планує збільшувати видобуток сланцевої нафти в країні на 20% в рік протягом дев'яти років, до 2025 року включно. Про це пише Интерфакс з посиланням на повідомлення компанії, передають Патріоти України.
Капіталовкладення і витрати на геологорозвідку в 2017 році складуть $22 млрд, що на 16% більше, ніж в 2016 році. До кінця десятиліття Exxon планує витрачати на ці цілі в середньому $25 млрд на рік.
У найближчі два роки Exxon запустить в експлуатацію п'ять проектів, які збільшать видобуток на 340 тис. барелів нафтового еквівалента.
"Наша робота - конкурувати і домагатися успіху на будь-якому ринку, незалежно від кон'юнктури або ціни," - заявив голова ради директорів і CEO компанії Даррен Вудс на щорічній зустрічі з аналітиками.
Компанія пробурила понад 5,5 тис. свердловин на родовищах сланцевої нафти в Пермському басейні і на формації Баккен, рентабельність від вкладень в які перевищує 10% при ціні нафти $40 за барель. До кінця 2025 року сукупний приріст видобутку від цих свердловин може скласти до 750 тис. барелів нафтового еквівалента на добу, або близько 20% в рік.
Через розвиток технологій видобутку собівартість бареля сланцевої нафти за три роки впала більш ніж удвічі і становить на даний момент 35 доларів, підрахували аналітики консалнтингової компанії Rystad Energy. За останні 8 місяців обсяги буріння в основних сланцевих басейнах збільшилися на 100% - за даними Baker Hughes, на кінець лютого в США працювали 602 бурові установки.
Обсяги видобутку в США ростуть вже 7 місяців поспіль - за цей час американські нафтовики збільшили виробництво на 0,6 млн барелів на день. Сумарний показник - 9,02 млн барелів на добу - рекордний показник більш ніж за рік.
Згідно з офіційним прогнозом Міненерго, до кінця року видобуток зросте до 9,18 млн барелів на добу, а в наступному році досягне 9,68 млн барелів.
При цьому попит на нафту всередині США стагнує і зростання його не передбачається ні в наступному році, ні в довгостроковій перспективі. На цьому тлі США збільшують експорт нафти, який в кінці лютого досяг історичного рекорду в 1,2 млн барелів на добу.
І це, очевидно, тільки початок, каже аналітик "Райффайзенбанку" Денис Поривай.
"Дональд Трамп пообіцяв скасувати обмеження, що заважають зростанню пропозиції вуглеводнів в США. Таким чином він хоче знизити вартість палива для обробної промисловості, зокрема, щоб компенсувати негативний ефект, що виникає від повернення виробництв в країну з метою підвищення зайнятості американців ", - зазначає експерт.
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...