"Більшість посткомуністичних країн Східної Європи провели реформи у першій половині 1990-их років і мають зовсім інший рівень життя. Якщо в радянський період поляки їздили до нас за всім, то тепер ми їздимо в Польщу. Зміни відбулися буквально за 10 років. Найсвіжіший приклад детінізації — Грузія. Владна вертикаль всюди однакова. Є президент, уряд, парламент і місцеві органи влади. Залежить, яка установка дається з вершини влади. Якщо вона дається і контролюється - зміни можна робити в нашу інформаційну еру дуже швидко. Якщо встигаємо все робити за один політичний цикл - 5 років - враховуючи ефект від детінізації бюджет зросте мінімум у 7 разів" - переконує експерт.
Від детінізації економіки важливіший подальший ефект. "Є сама детінізація, а є додатковий ефект. Це повернення українського капіталу із закордонних рахунків, масовий прихід інвесторів. Тому що для інвесторів важлива прозора економічна система. З такими ресурсами, якими володіє Україна, в разі детінізації ми отримаємо потужний ефект інвестиційного буму. А це дуже серйозно пришвидшить розвиток самої економіки", - зазначив експерт.
"Детінізація потягне за собою ланцюгову реакцію хороших подій. Як економічних, так і політичних. У багато разів зростуть місцеві та державний бюджети, виникне інвестиційний бум вітчизняного та іноземного капіталу, що дає набагато швидші темпи росту ВВП країни. Окрім економічних ефектів буде політичний - перед Україною не ставитимуть далекі прогнози членства в Европейському союзі. У разі швидкої детінізації економіки ми наблизимося до клубу цивілізованих країн. Тоді перспективи членства в політичних та військово-політичних організаціях як ЄС та НАТО будуть набагато швидшими", - каже Андрій Новак.
"Грузія була ще корумпованішою, ніж Україна. Досвід показує, що за один політичний цикл країну можна в хорошому плані перевернути з ніг на голову. Як і в природі риба гниє з голови, які установки йдуть від найвищого керівництва держави, так країна живе. Якщо у нас установки: "Грабуємо, поки ми влада", то відповідно так працюють всі. Якщо установка по владній вертикалі дається згори вниз: "Вкрадеш - сядеш", тоді це кардинально змінює ситуацію в країні. Ми живемо в еру інформаційних технологій. Змінити країну можна у досить короткий період часу. Була б мотивація це робити".
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...