"Нафтогаз судиться з Газпромом у Стокгольмі щодо нашого контракту на транзит газу. Ми намагаємося не лише відсудити у Газпрому гроші, недоплачені через невиконання його зобов’язань за контрактом. Ми також хочемо змусити Газпром перейти до цивілізованих відносин з Україною у питаннях транзиту. Український оператор має отримати всі ті інструменти, які доступні вашим колегам в Євросоюзі. Однією з вимог Нафтогазу у Стокгольмі є передача прав за контрактом на транзит від Нафтогазу до оператора ГТС. Ми вимагаємо, аби суд примусив Газпром працювати безпосередньо з оператором ГТС, а не з нами — вже зараз, а не після 2019 року.
Для того, щоб це стало можливим, необхідно, аби одна особа зберігала і права за чинним контрактом, і контроль за оператором ГТС. Такою особою є Нафтогаз, і це неможливо змінити. Будь-яка інша особа не відповідатиме цим вимогам і домогтися цих цілей буде неможливо. До завершення процесу у Стокгольмі залишилося зовсім небагато. Згідно з планом, затвердженим урядом України та погодженим із нашими міжнародними партнерами, Нафтогаз має передати управління ГТС новому оператору протягом 30 діб після того, як рішення арбітражу стануть чинними.
Це найшвидший шлях до створення дійсно незалежного європейського оператора в Україні. Оператора, повністю незалежного від Нафтогазу", - йдеться у повідомленні.
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...