Уже в травні в Україні планують ввести абонплату на опалення: віддавати гроші доведеться навіть влітку. Крім абонентської плати на опалення, згідно з меморандумом з МВФ, українцям доведеться також платити абонплату на газ, повідомляють Патріоти України з посиланням "Сегодня"
Кілька днів тому Міністерство фінансів опублікувало меморандум України з МВФ. У документі українська влада взяла на себе зобов'язання вводити абонплати на блакитне паливо та опалення. Уже зараз абонплата на тепло діє у Львові, Вінниці та інших містах, а з першого травня, згідно з меморандумом, її доведеться платити усім українцям.
Скільки в результаті доведеться платити
"Все залежить від методології", - пояснює експерт в енергетичній сфері Геннадій Рябцев. Наприклад, в тарифі "Київенерго" вартість транспортування і поставки займає приблизно 9%. Якщо тариф розділять на дві складові, абонплата може скласти приблизно 100 гривень за Гкал.
З огляду на, що абонентську плату розділять на весь рік, в опалювальний сезон вартість тепла може знизитися. Однак не варто тішити себе ілюзіями, на «реформі» монополісти прагнуть заробити більше. І «спалити» ще одного Вовка – не проблема.
"Якщо дивитися на європейський досвід, там існують компанії, які будують станцію, готують інфраструктуру. Компанія пропонує скористатися цією інфраструктурою. І платити потрібно не тільки за газ, електроенергію, теплову енергію, а й за користування інфраструктурою. Це дозволить компанії відшкодувати витрачений на об'єкти кошти. Що стосується існуючих систем, я не думаю, що до зміни прав власності на ці системи хтось із операторів повинен отримувати плату за потужність. Якщо так далі піде, український споживач буде платити ще й за наявність унітазу в своїй квартирі ", - впевнений Геннадій Рябцев.
До слова, після введення абонентської плати на газ більше довелося б платити українцям, які витрачають мало блакитного палива. Наприклад, сім'я з трьох осіб в київській багатоповерхівці з опаленням і гарячою водою за місяць в середньому спалює 13,2 кубометра газу (згідно з соціальної нормі споживання). Без абонплати на газ доводиться платити 90 гривень, а після введення абонплати - 146,4 гривні (79,2 по тарифу за газ і 67,2 гривні абонплати).
На субсидії планують заощадити кілька мільярдів гривень
В цьому році, згідно з головного фінансового документа, держава планувала витратити на компенсацію "комунальний знижки" близько 51 мільярда гривень. За рахунок зниження соцнорм споживання, введення абонентської плати і т.д. українська влада планує заощадити чотири мільярди гривень.
"До кінця липня 2017 ми переглянемо інші параметри системи комунальних субсидій домогосподарствам для поліпшення адресності; відкоректуємо соціальні норми в непікові місяці протягом опалювального сезону ... Всі зміни вступлять в силу з першого травня 2017-го. Таким чином, це дозволить обмежити витрати на субсидії до 47 мільярдів гривень", - йдеться в меморандумі з МВФ.
Уже зараз Кабмін прийняв рішення скоротити норми споживання газу, тепла та електроенергії на опалення з 1 травня цього року. У цьому опалювальному сезоні субсидія покриває 330 кубів на опалення квартири площею 60 квадратних метрів, вже в наступному опалювальному сезоні "комунальну знижку" нараховуватимуть тільки на 300 кубів. Якщо при цьому продовжити спалювати 330 кубів, доведеться 30 кубів оплачувати без субсидії. За діючого тарифу - це ще 204 гривні.
У квартирі такої ж площі з центральним опаленням субсидія буде покривати замість 3,28 всього 2,5 гкал тепла. Якщо не скоротити споживання, за 0,7 гкал доведеться платити без субсидії. У Києві такий обсяг тепла обійдеться в 1411 гривень.
"Це призведе до зменшення субсидій. Соціальні норми скорочені, а субсидія покриває тільки соціальні норми. Крім того, це призведе до зростання оплати. Щось покриє субсидія, а решту люди повинні платити самі", - сказав експерт в енергетичній сфері Валентин Землянський.
Ворог вже має низку "серій" своїх ірансько-російський далекобійних ударних дронів "Шахед", а під час чергової терористичної ракетно-дронової атаки силами нашої протиповітряної оборони було збито дрон із новим маркуванням, фото уламка цього дрона Defen...
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...