Кому простять позики: Верховна Рада знову намагається реструктуризувати валютні кредити

Право на реструктуризацію валютних іпотечних кредитів в разі прийняття закону зможуть отримати близько 37 тисяч сімей, хоча в Україні до цих пір немає реєстру боржників.

Українці вже виходили на Майдан, вимагаючи реструктуризації валютних кредитів. Фото: РИА Новости.

Верховна Рада найближчим часом повинна повернутися до розгляду закону про реструктуризацію валютних кредитів. Профільний комітет ВР рекомендував до розгляду відразу два законопроекти: урядовий (№4004) і альтернативний - депутатів (№4004-1), передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

Запропоновано взяти за основу той, який набере більше голосів і доопрацювати його до другого читання. Як роз'яснив член комітету з фінансової і банківської діяльності Павло Різаненко, жоден з двох законопроектів не набрав на засіданні комітету більшості голосів, тому вирішили винести в сесійний зал обидва.

"Я голосував за урядовий, як більш зважений. Сподіваюся, що незабаром документи з'являться в порядку денному і депутати виберуть кращий", - зазначив нардеп.

А ось громадський рух позичальників "Фінансовий майдан" - за депутатський варіант. За словами його глави Юлії Сало, "майдан" розробив його спільно з авторами-депутатами і сподівається, що Рада їх почує.

"Ми пішли на всі можливі поступки, обмежили реструктуризацію сумою 2,5 млн грн, відмовилися від курсу 5,05 грн/$. Але нам навіть не говорять, скільки всього ми винні. У НБУ є дані про 35 млрд грн боргу, а банкіри називають 120 млрд, раніше було 100 млрд. До цих пір навіть реєстру боржників немає! " - обурюється Сало.

У той же час, фінаналітики задоволені обома документами, але схиляються до того, що депутати приймуть варіант Кабміну.

"Якщо порівнювати 4004-1 з законом, прийнятим в 2015 р, то новий ще більш недопрацьований. Законопроект Кабміну визначає соціальним житло до 60 кв. м, і робить акцент на людях, які взяли кредит саме для його покупки, а по депутатському площа квартири вже 140 м, і під реструктуризацію потрапляють і кредити, просто взяті під заставу цього житла - тобто на дачу, дороге авто, ще одну квартиру. Норма про витрати на погашення кредиту не більше, ніж в 35% доходу сім'ї в місяць означає, що крім списання 2/3 боргу, банку доведеться ще й збільшити термін погашення, так як зрозуміло, що при бажанні можна зробити офіційною зарплату у 2000 грн. Можна було просто написати в законі, що банки повинні списати все валютні кредити. Навряд чи 4004-1 буде прийнятий навіть у першому читанні", - пояснив аналітик Іван Нікітченко.

Як раніше повідомлялося в ЗМІ, право на реструктуризацію валютних іпотечних кредитів, якщо законопроект буде прийнятий, отримають близько 37 тис. сімей.

Хай дякують Трампу: За один день через митну війну рекордно збідніли Маск, Цукерберг та китайські бізнесмени

субота, 5 квітень 2025, 23:25

Після оголошення Дональдом Трампом про запровадження нових мит США, світові фінансові ринки різко впали, передають Патріоти України. За даними Bloomberg Billionaires Index, статки 500 найбагатших людей планети за день скоротились на 208 мільярдів долар...

Усі стали бідніші: Борги українців з мікрокредитів зросли майже вдвічі

субота, 5 квітень 2025, 18:44

Торік українці оформили 8,3 млн мікрокредитів майже на 52 млрд грн. Це на 27% більше, ніж було у 2023 році. Загалом станом на початок 2025 року заборгованість мікрофінансовим організаціям (МФО) складала понад 15,77 млрд, передають Патріоти України з п...