Не лише газ: експерт розповів про альтернативні джерела енергоресурів для українських регіонів

"Найуніверсальнішим видом енергії є електрична. Але опалювати електричною енергією, напевно, буде ще дорожче, ніж газом. Тому треба дивитися регіональну специфіку" - вважає президент Центру глобалістики.

Ілюстрація:bio.ukrbio.com

Газ в Україні є одним з найбільш універсальних енергоресурсів, але газифікацією сільської місцевості свого часу сильно захопилися, що призвело до того, що зараз необхідно мінімізувати або навіть відмовлятися від споживання газу. Альтернативу можна знайти, якщо врахувати регіональну специфіку. Про це в своєму блозі на Обозревателе написав президент Центру глобалістики "Стратегія XXI" Михайло Гончар, інформують Патріоти України.

"Звичайно, найуніверсальнішим видом енергії є електрична. Але опалювати електричною енергією, напевно, буде ще дорожче, ніж газом. Тому треба дивитися регіональну специфіку", - запропонував енергетичний експерт.

За його словами, північні регіони, починаючи з Сумської області і закінчуючи Волинською, то варто згадати про торф.

"Це була завжди традиційна зона торфорозробок в промислових масштабах. І цей вид палива, звичайно, відноситься до категорії низькокалорійних. Але для сільської місцевості він оптимальний.

Його можна використовувати при пічному опаленні, але, знову-таки, можна палити торфом, можна робити з торфу торфобрикети, це теж робилося, це була досить поширена практика, ще починаючи з радянських часів", - зазначив Гончар.

Тим, хто живе в степовій зоні, де лісів мало, експерт пропонує звернути увагу на використання біомаси.

"Там, де зона аграрного землеробства, рослинництва, де є щорічно колосальні обсяги відходів сільськогосподарського виробництва, зокрема, пов'язані з вирощуванням соняшнику, кукурудзи, зернові культури, солома - все це може бути використано для виготовлення брикетів та палет на основі біомаси", - запропонував Гончар.

Ще один варіант - налагодження виробництва біогазу - відходів тваринництва, що може теж мати локальний ефект для тих населених пунктів, які знаходяться в цій зоні.

"Це не означає, що треба тотально відмовлятися від газу. Наприклад, якщо ми подивимося на регіон Донбасу, то там вугілля. Виникає питання: навіщо газ, коли є вугілля?

Ну звичайно, газом приємніше палити, бо він, по суті, не має запаху. Вугіллям і торфом палити, як кажуть, "смрадно". Але не буде так бити по гаманцю ", - зазначив Михайло Гончар.

Субсидії на оренду житла 2025: Українцям пояснили, хто з ВПО і за яких умов може отримати допомогу

четвер, 15 травень 2025, 17:50

Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...

Перевірте, чи ваша у списку! ТОП-5 професій, які зникнуть в Україні до 2030 року

четвер, 15 травень 2025, 11:42

Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...