Недолугі українські закони: Щоб модернізувати роботу митниці, у Саакашвілі пішли на хитрість

Система ASYCUDA, яку вирішили придбати, була розроблена в першу чергу для країн "третього світу", а в Європі її використовують Албанія, Боснія і Герцеговина, Косово, Латвія, Литва, Македонія, Молдова, Румунія і Грузія.

Одеська митниця. Фото: ukr.media.

Одеська митниця витратить 17,5 мільйона гривень на впровадження системи автоматизації митних процедур ASYCUDA. Про це повідомляє Таймер, передають Патріоти України.

Процедуру конкурсу з вибору оптимальної системи для потреб Одеської митниці, обійшли завдяки серії юридичних ходів. Кошти, які будуть витрачені на придбання та супроводження системи, заберуть у обласного бюджету. Так, Кабінет міністрів своїм розпорядженням №543 забрав у бюджету Одеської області суму, раніше виділену регіону в якості дотації на соціально-економічний розвиток (витрачається зазвичай на ремонт доріг, соціальних установ, об'єктів інфраструктури тощо), і передав її облдержадміністрації.

У свою чергу, Одеська ОДА в особі Михайла Саакашвілі, розпорядженням №839 від 9 грудня, передала гроші митниці на придбання програмного забезпечення системи ASYCUDA. А митниця придбає цю систему у її єдиного власника (Конференції ООН з торгівлі та розвитку (ЮНКТАД)) без конкурсу - за так званою договірною процедурою. Тобто, систему ASYCUDA куплять тому, що її розробником є ЮНКТАД, головним досягненням якої є розробка системи ASYCUDA - саме таке формулювання міститься в обгрунтуванні застосування договірної процедури закупівлі.

При цьому не було ніяких міркувань про те, що система ASYCUDA дійсно є оптимальним рішенням для Одеської митниці: в документах на закупівлю не міститься ніякого аналізу того, чим система ASYCUDA перевершує, наприклад, вітчизняну систему "Інспектор" або інші існуючі на ринку розробки. Варто відзначити, що система ASYCUDA була розроблена в першу чергу для країн "третього світу", а в Європі її використовують тільки Албанія, Боснія і Герцеговина, Косово, Латвія, Литва, Македонія, Молдова, Румунія і Грузія. Решта 76 країн, що використовують дану систему, розташовані переважно в Африці, Азії і країнах Латинської Америки.

Кілька категорій: Стало відомо, хто ще від 1 січня отримає надбавку до зарплати

п’ятниця, 22 листопад 2024, 12:30

Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....

Є значний дефіцит: Енергетики попередили, що у п'ятницю можуть змінюватися обсяги відключень світла

п’ятниця, 22 листопад 2024, 11:30

В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...