Коболєв не вказав, де саме була пробурена свердловина. Він зазначив, що Україна має намір зупинити багаторічне зниження видобутку газу і збільшити його з 20 до 27 млрд кубометрів в рік, щоб стати "самодостатньою". Незважаючи на те, що в України немає досвіду буріння в сланцевих пластах, вона буде взаємодіяти із зарубіжними партнерами.
За даними Управління енергетичної інформації (EIA) Міненерго США, Україна має 128 трлн кубічних метрів сланцевого газу та посідає четверте місце за запасами сланцевого газу в Європі. Згідно зі статистикою британської BP, в 2015 році Україна здобула 17,4 млрд кубометрів газу, що стало найменшим показником країни більш ніж за 10 років. Агентство зазначає, що проблеми з видобутком газу пов'язані з відходом з країни американської нафтогазової корпорації Chevron Corp. і англо-голландської Royal Dutch Shell, що сталося на тлі ескалації конфлікту з Росією.
"Укргазвидобування" є найбільшим видобувачем природного газу на Україні, забезпечуючи понад 70 відсотків усього видобутку. До її складу входить Шебелинський газопереробний завод, підприємства з виробництва зріджених вуглеводневих газів, мережа з 18 АЗС у Харківській області. 100 відсотків акцій компанії належить підприємству "Нафтогаз України".
Видобуток газу з допомогою фрекінгу полягає у тому, що наповнена хімічними реактивами закачується рідина глибоко під землю під великим тиском для того, щоб розколоти пласт і вивільнити газ.
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...