"Доходи пенсіонерів перевірити швидко, ці люди є в базі Пенсфонда. А ось по працездатним розсилаємо запити - це займає більше часу", - роз'яснила Яресько. Як розповів директор департаменту держсоцдопомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко, на даний момент налічується більше 5,5 млн домогосподарств, які отримують держдопомогу на оплату компослуг. За прогнозами Музиченко, в 2016 р. через нове підвищення тарифів. Їх може стати 6,5 млн.
У міністерстві цю цифру оцінюють як граничну (вважається, що ще стільки ж домогосподарств мають доходи, що не дозволяють претендувати на субсидію навіть при підвищенні тарифів. - ред.). Ще до 1 млн сімей отримуватимуть з травня по вересень (не в опалювальний сезон) так звані нульові субсидії: у списку одержувачів допомоги вони є, але реально субсидія їм влітку дорівнює 0 грн і відновиться тільки з початком опалювального сезону.
Що стосується перевірок отримувачів субсидій, то Музиченко роз'яснив: насправді соцінспектори на місцях постійно перевіряють тих, хто отримує будь-яку державну допомогу - і малозабезпечених, і матерів-одиначок, і т. ін. За його словами, порушення вони знаходять, але трохи (в Мінсоцполітики уточнили: за 2014 р порушників було менше 10 тис. чол., а дані за 2015 р будуть в березні. - ред.).
"Але навіть якщо з'ясується, що субсидія призначена незаконно, або вона повинна бути менше, ніяких штрафів і повернення в подвійному розмірі не буде, - запевнив нас Музиченко. - У першому випадку доведеться повернути виплату, а в другому відбудеться взаємозалік субсидії і переплати. Тобто до погашення переплати людина отримувати допомогу від держави не буде ".
І все ж число одержувачів субсидій може бути обмежене. Як повідомило нам джерело в Мінсоцполітики, готується перегляд положення про призначення соцдопомоги по оплаті компослуг: зокрема, в доходи людей, які претендують на держдопомогу, включать відсотки по депозитах (зараз їх не враховують). Саме тому, на думку президента Украналітцентра Олександра Охріменка, Мінфін і заявив про перевірки.
"У Мінсоцполітики стверджували, що перевіряють доходи всіх претендентів на субсидії. Але технічно в короткі терміни (питання про призначення субсидії розглядається до 3 міс. - ред.) всіх не охопили і зайнялися цим зараз, - пояснив Охріменко. - Тому скоро частина одержувачів позбудеться або вже втратила субсидій. Ну, а коли додадуть доходи по депозитах, права на держдопомогу відберуть ще оціночно у мільйони тих, хто її отримує".
Експерт вважає цей захід вимушеним, оскільки одержувачів субсидій виявилося майже вдвічі більше, ніж планували в Мінсоцполітики: рік тому йшлося про 3-3,5 млн чол. Тому в казні не вистачає грошей для виплат комунальникам. Це, до речі, підтверджують і в Держстатистики: за їхніми даними, бюджет заборгував за субсидованих 14,5 млрд грн, хоча рік тому борг був майже нульовим.
Що така проблема є, визнав і Музиченко. Але, за його словами, нестача поступово погашається, і відключень тепла, води і т. ін. споживачам бути не повинно. А ось старший консультант з питань соцзахисту населення Інституту місцевого розвитку Антон Левицький прогнозує, що відключення можливі: "Постраждають постачальники тепла і води в невеликих містах, де немає великих запасів грошових коштів: їм за борги відключать струм і газ, і вони будуть змушені припинити опалювати і подавати воду споживачам. Також позбудуться компослуг ОСББ, яким держава не перерахувала грошей за мешканців - одержувачів субсидій".
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...