Стали менше красти: "Укргазвидобування" демонструє шалене зростання рентабельності

Критикам високих зарплат топ-менеджерів компанії є чим крити?

Ілюстрація:http://ugv.com.ua/

Протягом року чистий прибуток компанії "Укргазвидобування" збільшилася майже в 80 разів. Про це пише replyua.net, інформують Патріоти України.

При цьому сам видобуток газу з українських надр зріс всього лише на 0,5 %. Як пояснюють фахівці, до такого результату привела нова тарифна політика, завдяки якій істотно зросла вартість газу для населення, а також закриття основних корупційних схем розкрадання держмайна.

У 2016 році чистий прибуток компанії "Укргазвидобування" склав 11,92 млрд. гривень, а чистий дохід перевищив 55,4 млрд. гривень. Відповідно до офіційного звіту, дохід компанії виріс тільки в два з половиною рази в порівнянні з 2015 роком. Валовий прибуток досяг 19,6 млрд. гривень, що в шість разів більше в порівнянні з 2015 роком.

Різницю між доходом, валовим і чистим прибутком експерти пояснюють великим фіскальним навантаженням на бізнес, пов'язаним з видобутком енергоносіїв в Україні. Собівартість тут відіграє другорядну роль, пояснюють вони.

Втім, на території України, треба відзначити, немає настільки великих і легкодоступних родовищ, які забезпечили б вартість видобутку, близьку до нуля. У будь-якому випадку доводиться мати справу з невеликими запасами в надрах під кожною свердловиною, необхідністю багато бурити і мало отримувати.

Субсидії на оренду житла 2025: Українцям пояснили, хто з ВПО і за яких умов може отримати допомогу

четвер, 15 травень 2025, 17:50

Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...

Перевірте, чи ваша у списку! ТОП-5 професій, які зникнуть в Україні до 2030 року

четвер, 15 травень 2025, 11:42

Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...