Запуск газопроводу "Турецький потік" поставить Туреччину у вкрай залежне становище перед російською стороною, пише в своїй статті для ZN.UA колишній надзвичайний і Повноважний Посол України в Туреччині Сергій Корсунський. Патріоти України пропонують вам ознайомитися із його міркуваннями.
Автор вказує, що реалізація даного проекту суперечить інтересам як дружніх Анкарі країн (України, Румунії і Болгарії), так і самої Туреччини. "Запуск "Турецького потоку" не просто позбавить дружні для Туреччини країни - Україну, Румунію і Болгарію - транзитних платежів, він поставить Туреччину в украй залежне становище, адже газ з тієї "труби" споживається в основному в Стамбулі. Досить з волі однієї людини в зимовий період перекрити цей газ або, як це сталося одного разу з Туркменістаном, на маршруті трапиться аварія, і колапс в Стамбулі неминучий", - йдеться в статті.
Корсунський підкреслює, що РФ раніше вже відмовляла Туреччині в поставках додаткових обсягів газу взимку 2011-2012 рр., коли температура в Стамбулі опустилася до рекордних позначок. За його словами, тоді на виручку прийшла Україна. За відсутності технологічного газу в трубопроводах діючого маршруту повторити подібне буде неможливо.
Автор вказує на те, що "Турецький потік" не приведе до здешевлення палива для турецьких споживачів, оскільки даний проект є комерційним, і на його фінансування буде витрачено не менше 9 млрд євро.
"Ці гроші потрібно повертати, оскільки російська економіка в умовах санкцій давно забула про те, що таке економічне зростання. Можливо, на якомусь етапі Росія демонстративно "скине" з ціни на газ обіцяні 10,25%, проте потім все поверне сторицею, оскільки рівень її присутності на турецькому ринку стане просто загрозливим, як і можливості для маніпуляцій", - підкреслює він.
Корсунський також вважає, що "Турецький потік" не допоможе Туреччині стати транзитною країною. "Чи не для того Росія обходить Україну, щоб створити собі новий головний біль у вигляді "транзитера" Туреччини. Тим більше що турки самі заявили про небажання інвестувати в другу, європейську гілку "Турецького потоку". "Газпром" її побудує сам, навіщо ж Москві давати в руки режиму натівської, а значить, ворожої країни інструмент політичного і економічного тиску? Дивно, що в Анкарі цього не розуміють", - підсумовує автор.
Однак тепер отримати конкурентну перевагу над українськими олійниками буде не так легка, через нові мита від Києва на стровину. Польські виробники олії вимагають розблокування імпорту ріпаку з України. Вони оцінюють, що дефіцит сировини в сезоні 2025/2...
Українців почали дурити фейковими виплатами під виглядом "Пакунку школяра" - люди вводять банківські дані, а з рахунків зникають гроші. Не слід переходити за підозрілими лінками та вводити реквізити на невідомих сайтах – усе має бути лише через офіційн...