"На самом деле даже цена на электроэнергию с 1 марта — это только начало следующего повышения. Потому что уже в 2016 году было понятно по тем объемам, которые производят атомные, тепловые станции, по тарифам для них, во сколько им обходится производство электроэнергии 1 кВт. Стало понятно о следующем этапе повышения", — зазначив він.
На думку експерта, в майбутньому буде запропоновано повернутися до трьох категорій споживання: до 150 кВт/год, від 150 до 600 кВт/год і вище. "Те, кто потребляет до 100-150 кВт·ч, для них пока устанавливается такой "маяк" — цена для них должна быть в районе 2 гривен (за 1 кВт·ч. — Ред.). Фактически, вдвое еще надо поднять цену. Для тех, кто будет потреблять более 150 кВт·ч, до 600 кВт·ч (зависит от того, какое примут решение), установят не 1,60 грн, а в районе 2,5 гривен. Это предварительно, рассматривали вариант 3 гривни", — розповів Корольчук.
Він також додав, що уникнути подорожчання електроенергії було неможливо, оскільки це досить запущена проблема в Україні. "У нас достаточно долго происходило дотирование производства энергии для населения — фактически содержалась низкая цена. Теперь такая расплата за это", — пояснив він.
В Україні помітно зросли ціни на одну з найпопулярніших літніх ягід - черешню. За тиждень вартість, за якою садівники відвантажують ягоду, підскочила на 10%, що незабаром позначиться і на роздрібних розцінках. Головна причина подорожчання - закінчення ...
Українська енергосистема значно краще підготовлена до можливих російських атак, ніж у попередні роки. І хоча РФ продовжує постійні спроби спричинити блекаути, Україна має достатньо генерації для проходження як літніх, так і зимових піків споживання без...