У Луценка відкрили кримінальне провадження проти топ-менеджменту "Нафтогазу"

Справу відкрили за фактом звільнення 1 серпня Ігоря Бурака з посади віце-президента-головного інженера ПАТ "Укртрансгаз".

Ілюстрація:http://www.epravda.com.ua/

Департамент з розслідування особливо тяжких злочинів в сфері економіки Генеральної прокуратури відкрив кримінальне провадження проти посадових осіб НАК "Нафтогаз України". Про це повідомило джерело в ГПУ, передають Патріоти України з посиланням на Економічну правду.

При цьому співрозмовник не уточнив прізвищ фігурантів справи, пояснивши лише, що вони підозрюються в порушенні двох статей Кримінального кодексу: №172 (Грубе порушення законодавства про працю) і №364 (Зловживання владою або службовим становищем).

У рамках цього провадження 9 серпня Генпрокуратура зажадала у "Нафтогазу" список документів.

"Для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, просимо надати завірені копії чинного статуту "Нафтогазу"; журналу входу/виходу в центральний офіс компанії за 18 і 21 липня 2017 року", - йдеться в запиті ГПУ до "Нафтогазу".

Крім того, Генпрокуратура зажадала табель обліку робочого часу глави НАК Андрія Коболєва, Щербенка В.В. (директор з адміністративної діяльності НАК) і Лупащенко В.М. (начальник управління департаменту безпеки НА) за 18 липня; посадову інструкцію Коболєва, Щербенко і Лупащенко, що діє на липень-серпень 2017 року.

Справу відкрили за фактом звільнення 1 серпня Ігоря Бурака з посади віце-президента-головного інженера ПАТ "Укртрансгаз".

За неофіційними даними, 18 і 21 липня Бурак приїжджав до центрального офісу "Нафтогазу", де проводив зустріч з Коболєвим, Щербенком і Лупащенком.

"Говорили про його звільнення "за власним бажанням". Він не погодився, тому (в кінці липня) було розпочато внутрішнє службове розслідування і його звільнили за статтею", - сказав представник ГПУ.

"У ході роботи комісія зібрала відповідні доказові матеріали, встановила факти порушень і вину посадових осіб компанії, до яких були застосовані відповідні дисциплінарні стягнення, в тому числі звільнення", - йдеться в офіційному поясненні "Укртрансгазу" до рішення про звільнення Бурака.

Як повідомлялося раніше, протистояння між керівництвом "Нафтогазу" і "Укртрансгазу" посилилися з вересня 2016 року, коли Мінекономіки перебрало на себе функції з управління "Укртрансгазом" у частині зміни правління та наглядової ради компанії, а також затвердження її фінплану та інвестпрограми, хоча до того це робив "Нафтогаз". Пізніше уряд забрав собі управління держхолдингом.

У лютому 2017 року правління НАК "Нафтогазу України" за погодженням із наглядовою радою відсторонило президента "Укртрансгазу" Ігоря Прокопіва від обов'язків, а згодом проголосувало за його відставку у зв'язку з "виявленими порушеннями під час проведення компанією тендерів".

3 серпня 2017 року був звільнений віце-президент - головний інженер ПАТ "Укртрансгаз" Ігор Бурак. Однак проспілка компанії почала трудовий спір у зв'язку зі звільненням Бурака і планами "Нафтогазу" щодо скорочення штатів "Укртрангазу". В "Укртрангазі" оголосили про намір через це влаштувати всеукраїнський страйк.

Пенсії в Україні перерахують: Ось хто отримуватиме більше на 570 грн

понеділок, 7 липень 2025, 6:00

2025 року в Україні підвищення пенсій торкнеться лише тих, хто досяг встановленого вікового порогу. Йдеться про доплати за вік, на які може претендувати більшість пенсіонерів. Граничний розмір такої надбавки становить 570 гривень. Про це пише видання O...

"Грошей у нас немає і на це": Гетманцев прокоментував прожитковий мінімум, який передбачає жінці – дві сукні на сім років

неділя, 6 липень 2025, 22:29

Мінімальна пенсія в Україні має бути 4 тис. грн, середня – в межах 12-13 тис. грн, але останню ми не можемо собі дозволити. Про це в інтерв'ю "Новини.LIVE" 4 липня сказав голова комітету Верховної Ради України з фінансів, податкової та митної політики,...