Україна та США стусанами вибивають Росію з індійського ринку зброї, - ЗМІ

На нашу країну робиться ставка в питаннях ремонту та модернізації радянської військової техніки, яка становить левову частку всіх Збройних сил Індії.

Україна допоможе Індії модернізувати військову техніку. Ілюстрація: Військовий навігатор України.

В Індії загострилася боротьба за місцевий ринок озброєння. У боротьбі з Росією Україна шукає підтримки у США. Протистояння між українськими і російськими оборонно-промисловими компаніями (ОПК) за найбільший для обох країн індійський ринок озброєнь (займає 12% світового ринку) набирає обертів. Про це йдеться у статті "Ukraine, US are kicking Russia out of India’s defense market" видання Defense News, зазначають Патріоти України та пропонують вам ознайомитися із її перекладом.

Індія, усвідомлюючи ненадійність і непередбачуваність російських партнерів, а також негативні наслідки санкцій, введених Заходом проти російського оборонпрому, шукає можливості диверсифікувати поставки озброєнь, тому все більше контрактів підписує з країнами НАТО. Важливим партнером для Індії стає Україна. На нашу країну робиться ставка в питаннях ремонту та модернізації радянської військової техніки, яка становить левову частку всіх Збройних сил Індії. Така тенденція обумовлена в тому числі нездатністю Росії виконати частину індійських контрактів у зв’язку з припиненням технічного співробітництва між Росією та Україною після початку російської агресії в Криму і війни на Донбасі.

Це не може не турбувати Росію. Ослаблення позицій на індійському ринку для неї – це втрата не тільки прибуткових контрактів, а й геополітичного впливу в надзвичайно важливому регіоні. Шансом зміцнити свої позиції неминуче скористаються Сполучені Штати.

Не маючи можливості нарощувати якість озброєнь, що призводить до регулярних поставок бракованої продукції (наприклад, з 210 куплених в Росії винищувачів СУ-30МК більше половини знаходяться на землі через поломки), РФ почала активно впроваджувати неринкові форми конкуренції. Використовуючи весь набір гібридних інструментів, РФ намагається дискредитувати Україну як надійного партнера для Індії.

Регулярно відбуваються інформаційні інтервенції, спрямовані на позиціонування України і її ОПК як бракоробів, корупціонерів і учасників незаконної торгівлі зброєю. Такі інформатаки можна спостерігати не тільки в індійських і українських, а й в міжнародних ЗМІ, а також в офіційних вісниках російської пропаганди RT, Sputnik і ін. Рупором цих меседжів активно стають громадські організації та лідери громадської думки, фактично виконують роль “корисних ідіотів” в руках російських спецслужб.

Незважаючи на ці атаки, а також неймовірної шкоди, свідомо нанесеній українсько-індійському військово-технічному співробітництву в попередні періоди, Україна нарощує свою присутність на індійському ринку озброєнь. На сьогоднішній день в роботі знаходиться близько 400 контрактів між Індією і Україною.

Перспективними напрямками співробітництва виступають модернізація індійських танків і бронетехніки, оснащення їх керованими снарядами, модернізація індійських радарів і засобів ППО, проектування і виробництво кораблів різного класу, поставка комплектуючих для наявних кораблів і підводних човнів, обслуговування парку літаків і вертольотів радянського виробництва, що стоять на озброєнні ВПС Індії, і реалізація спільних науково-дослідних проектів.

З огляду на зближення Росії з Китаєм і Пакистаном, Індія вимагає сильного зовнішнього союзника, і цю роль все активніше виконують США. Це обумовлено як необхідністю підтримки Індією американської операції в Афганістані, так і наміченою зміною балансу сил в регіоні, каталізатором якого стала активна політика Китаю в Південно-Китайському морі.

Одним з інструментів американо-індійського зближення став механізм військово-технічного співробітництва. З 2011 року США успішно реалізують свої інтереси на цьому ринку, ставши другим після РФ постачальником озброєнь для індійської армії. Основоположним документом військово-технічного співробітництва Індії і США є прийнята в 2012 році Ініціатива в галузі оборонних технологій і торгівлі (DTTI). Всього ж з 2008 року обсяг військово-технічного співробітництва США та Індії збільшився приблизно з $ 1 млрд на рік до більш ніж $ 15 млрд.

Про готовність нарощувати цю співпрацю заявив в ході свого останнього візиту до Індії міністр оборони США Джеймс Меттіс. Міністр оборони Індії Нірмала Сітараман за результатами переговорів підтвердила цю тезу.

Незважаючи на це, говорити про втрату Росією індійського ринку передчасно. У зв’язку з високою інерцією збройового ринку і значною часткою радянських і російських озброєнь, використовуваних Збройними силами Індії, Росія може ще довго залишатися головним партнером Індії, лише поступово втрачаючи свою частку ринку.

Істотно прискорити процес витіснення РФ з Індії могло б залучення України до американо-індійського співробітництва. Сьогодні Росія вкрай обмежена в пошуку нових партнерів в оборонній сфері, а на тлі неминучого скорочення співпраці з Китаєм Індія стає головним фінансовим донором російського ВПК.

Втрата Росією індійського ринку істотно обмежить можливості РФ розробляти і виготовляти нові озброєння. У цьому зацікавлені і Сполучені Штати, і Україна. Обидві країни повинні разом відстоювати спільні інтереси, щоб послабити агресивну зовнішню політику Росії.

СБУ провела масштабну спецоперацію проти нелегальних бурштинокопачів та торговців

субота, 26 вересень 2020, 11:38

Служба безпеки України в середу, 23 вересня, провела масштабну спецоперацію в Рокитнянському й Дубровицькому районах Рівненської області. У межах цієї спецоперації СБУ затримувала нелегальних копачів бурштину й конфісковувала спеціальну техніку. . Всь...

Поки на виборах можновладці розповідають про "підвищення соціальних стандартів": У Зеленського попередили, що коштів на виплату пенсій до кінця року може не вистачити

субота, 26 вересень 2020, 9:57

В Україні можуть виникнути проблеми з виплатами пенсій через дефіцит бюджету. Про це заявила народний депутат Галина Третьякова, повідомляють Патріоти України з посиланням на “Суспільне”. . Зазначається, що станом на 1 вересня заборгованість зі сп...