Вирішили "підстрахуватися": "Газпром" складає несподівані плани щодо співпраці з Китаєм

Російський газовий монополіст переживає, що йому може забракнути коштів на освоєння Чаяндінського і Ковиктінського родовищ, які мають стати ресурсною базою для поставок китайським партнерам.

Ілюстрація:glavnoe.ua

Російський газовий монополіст "Газпром" почав розглядати можливість закупівлі палива в незалежних газовиробників для майбутніх поставок у Китай. Про це повідомляє Reuters з посиланням на неназвані джерела в галузі, інформують Патріоти України за матеріалами сайту Слон.

За словами одного зі співрозмовників видання, концерн має намір "підстрахуватися", бо в умовах падіння цін на сировину прибутковість розробки східних родовищ знижується. Інше джерело відзначило, що переговори зі сторонніми виробниками "Газпром" почав через ризик браку коштів на освоєння Чаяндінського і Ковиктінського родовищ, які мають стати ресурсною базою для поставок китайським партнерам.

За даними Reuters, "Газпром" вже звернувся до Іркутської нафтової компанії і обговорює з нею схеми потенційних поставок газу в трубопровід концерну. Обсяг таких поставок може скласти до 7 млрд кубометрів на рік.

Слід зазначити, що в прес-службі "Газпрому" заявили Reuters, що компанія поки не планує купувати газ сторонніх виробників для експорту в Китай.

Як заявив прес-секретар "Газпрому" Сергій Купріянов, "контакти були тільки в інформаційному плані для формування балансу газу по Сходу".

Батьки можуть стягнути аліменти з дітей на своє утримання: Ось що каже закон

п’ятниця, 18 липень 2025, 8:50

В Україні закон зобов’язує повнолітніх дітей матеріально підтримувати своїх батьків, якщо ті опинилися у скрутному становищі. Про це нагадують юристи та пояснюють, у яких випадках аліменти можуть бути стягнені на користь батьків, передають Патріоти Укр...

Не все так погано? Ціни на популярні продукти почнуть знижуватись - яка вартість очікується наприкінці липня

п’ятниця, 18 липень 2025, 7:34

В Україні ціни на продукти за рік зросли на понад 20%, а яблука подорожчали майже втричі через поганий врожай та імпорт. Однак у липні очікується сезонне здешевлення овочів, а восени – стабілізація, якщо не завадить погода. Про це розповів економіст Ол...