Вирішили "підстрахуватися": "Газпром" складає несподівані плани щодо співпраці з Китаєм

Російський газовий монополіст переживає, що йому може забракнути коштів на освоєння Чаяндінського і Ковиктінського родовищ, які мають стати ресурсною базою для поставок китайським партнерам.

Ілюстрація:glavnoe.ua

Російський газовий монополіст "Газпром" почав розглядати можливість закупівлі палива в незалежних газовиробників для майбутніх поставок у Китай. Про це повідомляє Reuters з посиланням на неназвані джерела в галузі, інформують Патріоти України за матеріалами сайту Слон.

За словами одного зі співрозмовників видання, концерн має намір "підстрахуватися", бо в умовах падіння цін на сировину прибутковість розробки східних родовищ знижується. Інше джерело відзначило, що переговори зі сторонніми виробниками "Газпром" почав через ризик браку коштів на освоєння Чаяндінського і Ковиктінського родовищ, які мають стати ресурсною базою для поставок китайським партнерам.

За даними Reuters, "Газпром" вже звернувся до Іркутської нафтової компанії і обговорює з нею схеми потенційних поставок газу в трубопровід концерну. Обсяг таких поставок може скласти до 7 млрд кубометрів на рік.

Слід зазначити, що в прес-службі "Газпрому" заявили Reuters, що компанія поки не планує купувати газ сторонніх виробників для експорту в Китай.

Як заявив прес-секретар "Газпрому" Сергій Купріянов, "контакти були тільки в інформаційному плані для формування балансу газу по Сходу".

В Україні почнуть скорочувати надмірно високі пенсії: Ось про які суми йдеться

неділя, 19 січень 2025, 8:32

Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...

За пів року до Польщі приїхала рекордна кількість українців: Про людей якого віку йдеться і чим вони займаються

неділя, 19 січень 2025, 8:23

Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...