Затягнути пояси: Українців попередили про тарифний "апокаліпсис" (фото, відео)

Навіщо МВФ вимагає від України підвищення тарифів на блакитне паливо? Давайте розбиратися.

Ілюстрація: 24tv.ua

Українська влада може переглянути тарифи на газ, опалення та гарячу воду. Відомо, що МВФ вимагає від України підвищення цін на газ. У результаті це може призвести до подорожчання більшості комунальних послуг. Давайте розбиратися, чому українські споживачі переплачують за ЖКП, а субсидії - з'їдають бюджет, повідомляють Патріоти України.

Поляки витрачають енергоресурси в шість разів ефективніше українців, повідомили в "Нафтогазі". І субсидії тільки погіршують ситуацію. Так, українці з комунальними знижками витрачають приблизно в два рази більше газу, ніж ті сім'ї, які платять за блакитне паливо самостійно. Днями Рахункова палата України презентувала результати аудиту. Чиновники прийшли до висновку: витрати на субсидії ростуть з кожним роком, збільшується і борг держави перед постачальниками комунальних послуг.

Як відомо, підприємства нараховують плату субсидиантам з урахуванням знижки, а після цього держава має їх компенсувати. Як заявили в Рахунковій палаті, станом на початок року країна заборгувала постачальникам понад 26 млрд грн. Відмовитися від фінансування "комунальних знижок" не можна, проте скоротити витрати необхідно.

"На підставі вибіркового моніторингу встановлено, що держава сплачує відповідним постачальникам послуг, в середньому у семи областях, які перевірялися, до 30% більше в тих випадках, де немає лічильника і застосовуються показники норм споживання, ніж там, де лічильник є", - зазначили у Рахунковій палаті.

Тобто, якщо надавати субсидії не на норматив, а компенсувати той обсяг комунальних послуг, який насправді використовували, можна значно скоротити витрати. Так, чинна програма передбачає, що українцям нараховують знижки на соціальний норматив. Тобто, якщо родині належить 10 кубів газу, їм нарахують субсидію на такий обсяг блакитного палива, навіть якщо вони витрачають всього 3 куба. "Зекономлені" кубометри переносять на наступний місяць, а за підсумками сезону - списують.

Як говориться в презентації результатів аудиту Рахункової палати, українці в тарифі на тепло оплачують 14,5% втрат у мережах. Тобто якщо модернізувати інфраструктуру, то опалення може подешевшати приблизно на 10%.

Буде удар! Чому ціни на продукти зростатимуть навіть влітку

вівторок, 23 червень 2026, 12:58

Влітку в Україні ціни на молочку та м'ясні продукти можуть зрости від 8% до 20%, а овочі будуть дешевими тільки в сезон. Про це сказав заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук під час розмови в Media Center Ukraine, передають Патріоти...

На українців чекають нові рахунки за світло: Як уряд змінює правила гри

вівторок, 23 червень 2026, 11:58

В Україні запроваджують довгострокові контракти на ринку електроенергії. Про це повідомила прем’єр-міністерка Юлія Свириденко, передають Патріоти України. Новація поширюється виключно на комерційних учасників ринку. Очікується, що запровадження нового ...