Сьогодні, 13 квітня, Верховна Рада ухвалила закон про ринок електроенергії: за нього проголосували 277 народних депутатів. Закон визначає правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку електроенергії і регулює відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, розподілом, купівлею-продажем та постачанням. Журналісти ТСН з'ясували, що це означатиме для звичайних домогосподарств, інформують Патріоти України.
Загалом є п'ять джерел, з яких ми отримуємо електроенергію: дорогі - теплоелектроцентралі та відновлювальні джерела, дешевші за ціною - теплоелектростанції, і найбільш дешеві - атомні та гідроелектростанції.
Зараз держава виступає монополістом - електроенергію з цих різних джерел продає нам через приватні обленерго за усередненою ціною. Ціна є непрозорою, а споживач не має права вибору.
На зміну монополії має прийти ринок: щоб постачальники конкурували між собою, а споживачі могли вибрати найвигідніший тарифний пакет. Постачальники сформують свої пропозиції і через посередників будуть пропонувати їх. Обленерго залишаться тільки власниками мереж і їм платитиметься абонплата.
Ринок електроенергії має запрацювати з 1 липня 2019 року.
За цей закон сьогодні проголосували 277 народних депутатів практично з усіх фракцій. Категорично проти була лише "Батьківщина", яка вважає, що на вільному ринку споживач буде ще менше захищений, аніж зараз.
Європейська комісія у 2026 році підготує юридичне рішення про повернення Польщею 91 мільйона євро, виділеного з фондів ЄС на закупівлю генераторів для України за попередньої влади "Права і справедливості". Про це RMF FM повідомили у Єврокомісії у відпо...
Всупереч намаганням Міненерго переконати українців у тому, що установка двозонного лічильника допоможе зменшити плату за комуналку, не всі погоджуються з такою пропозицію, адже купувати лічильники доведеться зараз, а економія на платіжках може бути від...