Зміни на ринку електроенергії: Що означає новий закон для звичайних споживачів

​Нові правила запрацюють з 1 липня 2019 року.

Ілюстрація:http://dt.ua/

Сьогодні, 13 квітня, Верховна Рада ухвалила закон про ринок електроенергії: за нього проголосували 277 народних депутатів. Закон визначає правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку електроенергії і регулює відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, розподілом, купівлею-продажем та постачанням. Журналісти ТСН з'ясували, що це означатиме для звичайних домогосподарств, інформують Патріоти України.

Загалом є п'ять джерел, з яких ми отримуємо електроенергію: дорогі - теплоелектроцентралі та відновлювальні джерела, дешевші за ціною - теплоелектростанції, і найбільш дешеві - атомні та гідроелектростанції.

Зараз держава виступає монополістом - електроенергію з цих різних джерел продає нам через приватні обленерго за усередненою ціною. Ціна є непрозорою, а споживач не має права вибору.

На зміну монополії має прийти ринок: щоб постачальники конкурували між собою, а споживачі могли вибрати найвигідніший тарифний пакет. Постачальники сформують свої пропозиції і через посередників будуть пропонувати їх. Обленерго залишаться тільки власниками мереж і їм платитиметься абонплата.

Ринок електроенергії має запрацювати з 1 липня 2019 року.

За цей закон сьогодні проголосували 277 народних депутатів практично з усіх фракцій. Категорично проти була лише "Батьківщина", яка вважає, що на вільному ринку споживач буде ще менше захищений, аніж зараз.

ЗМІ повідомили, які вимоги МВФ поставив Кабміну щодо пенсій в Україні

п’ятниця, 19 січень 2018, 22:47

Фонд наполягає на скасуванні гарантії отримання мінімальної пенсії для всіх пенсіонерів. Також у фонді шкодують про те, що не змогли домогтися підвищення пенсійного віку в Україні. МВФ вимагає скасувати гарантований розмір пенсій для українців. Про це...

Ось вам і Європа вдома: Ціни в Буковелі б’ють рекорди, українці лютують через монополіста лижного курорту

п’ятниця, 19 січень 2018, 20:21

Ті, хто їздив 10 років тому на курорти Польщі, теж зітхають. Адже тоді долар був по 7-8 грн. У Коломойського завжди вміли добре рахувати, скільки можна вижати з клієнта - українця, іноземця, держави. У соцмережах відпочиваючі на курорті “Буковель” розк...