Зміни на ринку електроенергії: Що означає новий закон для звичайних споживачів

​Нові правила запрацюють з 1 липня 2019 року.

Ілюстрація:http://dt.ua/

Сьогодні, 13 квітня, Верховна Рада ухвалила закон про ринок електроенергії: за нього проголосували 277 народних депутатів. Закон визначає правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку електроенергії і регулює відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, розподілом, купівлею-продажем та постачанням. Журналісти ТСН з'ясували, що це означатиме для звичайних домогосподарств, інформують Патріоти України.

Загалом є п'ять джерел, з яких ми отримуємо електроенергію: дорогі - теплоелектроцентралі та відновлювальні джерела, дешевші за ціною - теплоелектростанції, і найбільш дешеві - атомні та гідроелектростанції.

Зараз держава виступає монополістом - електроенергію з цих різних джерел продає нам через приватні обленерго за усередненою ціною. Ціна є непрозорою, а споживач не має права вибору.

На зміну монополії має прийти ринок: щоб постачальники конкурували між собою, а споживачі могли вибрати найвигідніший тарифний пакет. Постачальники сформують свої пропозиції і через посередників будуть пропонувати їх. Обленерго залишаться тільки власниками мереж і їм платитиметься абонплата.

Ринок електроенергії має запрацювати з 1 липня 2019 року.

За цей закон сьогодні проголосували 277 народних депутатів практично з усіх фракцій. Категорично проти була лише "Батьківщина", яка вважає, що на вільному ринку споживач буде ще менше захищений, аніж зараз.

Хіти тижня. "Опасные сбои ГЛОНАСС - России уже не до смеха", - Злий Одесит про космічний провал Москви

вівторок, 24 квітень 2018, 23:40

Не так давно ГЛОНАСС складалася з 28 супутників, але зараз в ЗМІ фігурує цифра 25, з яких в робочому стані 23... Про це у своєму блозі пише Злий Одесит, передають Патріоти України. Далі - мовою оригіналу:. "Видимо хорошо отметили день космонавтики в ро...

Хіти тижня. "​Побєдобєсіє" в передчутті пропагандистського провалу: Відкриття Керченського мосту знов відкладається

вівторок, 24 квітень 2018, 23:05

Путін вимагав, щоб запуск «сакрального» для нього об’єкту відбувся до президентських виборів. – Не вийшло. Далі – не пізніше 9 травня, котре завдяки кремлівській пропаганді, перетворилось на головне свято у свідомості більшості росіян. Далі, ще далі...