Зміни на ринку електроенергії: Що означає новий закон для звичайних споживачів

​Нові правила запрацюють з 1 липня 2019 року.

Ілюстрація:http://dt.ua/

Сьогодні, 13 квітня, Верховна Рада ухвалила закон про ринок електроенергії: за нього проголосували 277 народних депутатів. Закон визначає правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку електроенергії і регулює відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, розподілом, купівлею-продажем та постачанням. Журналісти ТСН з'ясували, що це означатиме для звичайних домогосподарств, інформують Патріоти України.

Загалом є п'ять джерел, з яких ми отримуємо електроенергію: дорогі - теплоелектроцентралі та відновлювальні джерела, дешевші за ціною - теплоелектростанції, і найбільш дешеві - атомні та гідроелектростанції.

Зараз держава виступає монополістом - електроенергію з цих різних джерел продає нам через приватні обленерго за усередненою ціною. Ціна є непрозорою, а споживач не має права вибору.

На зміну монополії має прийти ринок: щоб постачальники конкурували між собою, а споживачі могли вибрати найвигідніший тарифний пакет. Постачальники сформують свої пропозиції і через посередників будуть пропонувати їх. Обленерго залишаться тільки власниками мереж і їм платитиметься абонплата.

Ринок електроенергії має запрацювати з 1 липня 2019 року.

За цей закон сьогодні проголосували 277 народних депутатів практично з усіх фракцій. Категорично проти була лише "Батьківщина", яка вважає, що на вільному ринку споживач буде ще менше захищений, аніж зараз.

На тарифах для українців? Олігарх, який розбагатів на $1 млрд, потрапив до рейтингу найбагатших людей світу (інфографіка)

вівторок, 17 липень 2018, 15:57

Бізнесмен Рінат Ахметов зайняв 307-е місце в списку топ-500 найбагатших людей світу. Він виявився єдиним представником України в рейтингу мільярдерів, який підготувало агентство Bloomberg, повідомляють Патріоти України. Статок Ахметова оцінили в 5,71 м...

Дизайн буде іншим: В Україні з'являться нові двадцятигривневі купюри

вівторок, 17 липень 2018, 13:28

У Нацбанку кажуть, що на презентації 17 липня покажуть новий дизайн і вдосконалену систему захисту купюри. Оновлений дизайн однією з найбільш ходових в країні купюр Нацбанк поки тримає в суворій таємниці, навіть невідомо, чи буде на тій 20-ці Франко, я...