Зміни на ринку електроенергії: Що означає новий закон для звичайних споживачів

​Нові правила запрацюють з 1 липня 2019 року.

Ілюстрація:http://dt.ua/

Сьогодні, 13 квітня, Верховна Рада ухвалила закон про ринок електроенергії: за нього проголосували 277 народних депутатів. Закон визначає правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку електроенергії і регулює відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, розподілом, купівлею-продажем та постачанням. Журналісти ТСН з'ясували, що це означатиме для звичайних домогосподарств, інформують Патріоти України.

Загалом є п'ять джерел, з яких ми отримуємо електроенергію: дорогі - теплоелектроцентралі та відновлювальні джерела, дешевші за ціною - теплоелектростанції, і найбільш дешеві - атомні та гідроелектростанції.

Зараз держава виступає монополістом - електроенергію з цих різних джерел продає нам через приватні обленерго за усередненою ціною. Ціна є непрозорою, а споживач не має права вибору.

На зміну монополії має прийти ринок: щоб постачальники конкурували між собою, а споживачі могли вибрати найвигідніший тарифний пакет. Постачальники сформують свої пропозиції і через посередників будуть пропонувати їх. Обленерго залишаться тільки власниками мереж і їм платитиметься абонплата.

Ринок електроенергії має запрацювати з 1 липня 2019 року.

За цей закон сьогодні проголосували 277 народних депутатів практично з усіх фракцій. Категорично проти була лише "Батьківщина", яка вважає, що на вільному ринку споживач буде ще менше захищений, аніж зараз.

Винні попередники: У Гройсмана пояснили причини зростання ціни на газ

п’ятниця, 19 жовтень 2018, 20:30

В уряді заявили, що Україна, не збільшивши ціни блакитного палива, могла повернутися у кризові 90-ті. В уряді заявили, що зростання ціни на газ – вимушений крок, адже безвідповідальність попередньої влади могла повернути Україну в 90-ті. Про це повідом...

Після подорожчання газу в Україні зросте вартість опалення та гарячої води: Стало відомо, коли і на скільки

п’ятниця, 19 жовтень 2018, 18:59

Складова газу в тарифі на опалення і гарячу воду - близько 60%. Постачальники цих благ мають місяць на перерахунок вартості своїх послуг, щоб потім узгодити все з НКРЕКП. В Україні через подорожчання газу на 23,5% з 1 листопада (приблизно до 8,5 грн за...