Українці, які замерзають у своїх квартирах, мусять платити за опалення тисячі гривень без сподівань за перерахунок і повернення коштів. У квартирах киян не рідкісною є температура у 12 градусів тепла, водночас комунальники твердять, що нічим не можуть зарадити цій ситуації. Про це йдеться в сюжеті ТСН, передають Патріоти України.
Після листопадових 900 грн киянка Наталія отримала за грудень квитанцію на 3410 гривень. "Це не просто неадекватно, це необґрунтовано", - обурена вона. Жінка каже, що недогрів у її квартирі не рідкість, а всі звернення до ЖЕКів не дали жодного результату, окрім невеличкого перерахунку – по 5% за один градус, якого не вистачало до норми.
Часом знижка доходила до третини вартості, але за умови офіційно зафіксованих показників тепла у помешканні. Однак тепер киянка скаржиться, що навіть цього не буде, і обурена тим, що має сплатити за фактично відсутню послугу такі великі гроші.
У "Київенерго" жінці співчувають, але переконують, що підстав перерахувати суму в платіжці не мають. Причина – споживання тепла всіма мешканцями будинку, бо ж оплачується воно саме за показаннями лічильника на вході – цю суму потім рівномірно розподіляють між власниками квартир. Куди дівається температура в будинку – вже не клопіт комунальників.
"Це класичний приклад того, як теплопостачальна компанія і мешканці є заручниками ситуації. В будинок заходить тепло належної якості, людина не отримує в своїй квартирі послуг, і ні ми, ні людина не може нормально вплинути", - кажуть у "Київенерго".
Балансоутримувач будівлі також знімає із себе відповідальність, бо проблем із трубам в споруді не зафіксовано. А труби у квартирах самих киян, мовляв, є проблемами самих киян. Для вирішення ситуації пропонують провести перевірки, однак гарантувати, що у цьому опалювальному сезоні подібні проблеми будуть вирішені, не береться ніхто. Точно відомо поки що одне – перерахунку за недогрів не буде.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...