Окупаційна влада "ЛНР" звинувачує мешканця міста Хрустальне (Красний Луч) Володимира Жемчугова у роботі на українських диверсантів та спробі підриву міни. Про це пише "Нова газета" з посиланням на дружину полоненого Олену, передають Патріоти України.
За версією України - Жемчугов - цивільна людина, яка випадково підірвалася на розтяжці 28 вересня 2015 року. У лікарню Жемчугова доставили увечері 28 вересня, а 29-го в районі, де знайшли пораненого напередодні Володимира, підірвалася міна. Дружина полоненого намагалася домовитися про його обмін через СБУ та Міноборони. Українські органи домовилися про обмін у листопаді 2015 року.
"16 листопада планувався обмін в "ДНР", і він пройшов успішно, а 17 листопада планувався у нас. Але ми застрягли, нам змінили умови. Потім я зв'язалася з Іриною Геращенко, але їй сказала сторона "ЛНР", що Володимира вже передали рідним, і він в Красному Лучі. Це була брехня. Я сиділа і чекала. У Старобільському СІЗО чекав обміну Ігор Самойлов, у нього був апарат Ілізарова, після поранення.
Але, коли я додзвонилася до Кобцевої, вона мені відповіла: "Ви що думаєте, ми таку людину один на один будемо міняти, немає, - ми за нього хочемо ще одного Рудова (громадянин України Рудов Олександр Миколайович, 1984 р.н. у липні 2014 року потрапив в полон під Луганськом, засуджений на 5 років за статтею "Сепаратизм і тероризм". Відбуває покарання в Чернігівській області, ІК 91. - Ред.), а потім вона додала, що ще є чотири жінки. (У лютому ці чотири жінки були обмінені. - Ред.) Так обмін зірвався, історію Самойлова я не знаю, але до "ЛНР" він не дістався. Знаю, що його кандидатура на обмін так і зависла в повітрі", - розповіла дружина.
"Після пред'явлення звинувачень Жемчугов випав з п. 6 Мінських угод від 12 лютого 2015 року: "Забезпечити звільнення і обмін всіх заручників і незаконно утримуваних осіб на основі принципу "всіх на всіх". На сьогодні в "ДНР" і "ЛНР" полонених взагалі немає, оскільки всім їм були пред'явлені кримінальні звинувачення", - йдеться у матеріалі.
Жемчугова відвезли в суд Луганська, "прокурор" зажадав змінити йому запобіжний захід - тобто з лікарні до в'язниці. Суддя уточнив позицію самого Жемчугова, той відповів: "Робіть, що хочете". І суд виніс рішення: змінити запобіжний захід і перемістити Жемчугова в СІЗО Луганська.
Постанову про закінчення слідства було передано до "генеральної прокуратури "ЛНР". Стаття 113 КК ЛНР (диверсія) передбачає термін позбавлення волі понад 10 років. Втім, ця стаття КК підсудна лише Верховному суду, якого ще немає в "ЛНР".
Поки чоловік був у полоні, він повністю осліп, йому зробили ще ряд операцій. Видалили частину кишечника, у нього утворилася грижа 20 см, у нього розірвана барабанна перетинка, переламаний ніс - він дихає через вухо. Ампутовані обидві кінцівки в області передпліч. Крім того, осколки з обличчя і ноги видаляють досі, не так давно стала накопичуватися рідина в легенях, і останні десять днів лікарі поколювали його антибіотиками, щоб уникнути пневмонії.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...