Служба безпеки України викрила механізм російських спецслужб для штучної накрутки голосів при голосуванні за електронні петиції на сайті президента Порошенка. Про це повідомляє прес-центр СБУ, інформують Патріоти України.
Приводом для уваги української спецслужби стало голосування за петицію про запровадження на території Харківської області "особливого регіону розвитку Слобожанщина". Зокрема її автором виступив один з членів колишньої компартії України, зазначили у відомстві.
Слідчим вдалося встановити IP-адреси, з яких масово надходили голоси за пропозицію харківського комуніста.
Так в ході розслідування виявилося, що "накрутка" голосів відбувалася з IP-адрес, розташованих в Тирасполі (20%), Луганську (10%), Москві (6%), Краснодоні (3%) тощо.
Всього, за станом на 10 травня лічильник показував, що за сепаратистську "Слобожанщину" проголосувало 45 тисяч користувачів. Однак 20 тисяч голосів були відразу видалені, оскільки вони мали стовідсоткові ознаки голосування так званих ботів.
З тих 25 тисяч голосів, що залишилися, лише 30 відсотків - реальні користувачі мережі Інтернет, інші 70% - викликають обгрунтовану підозру на предмет достовірності і мають ознаки ботів, додали в СБУ.
Оперативники спецслужби також встановили ряд СЕО і СММ-компаній, які надавали платні послуги для фейкових голосувань.
Нагадаємо, розділ петицій на сайті президента України відкрився 28 серпня в 2015 році. Ініціатива побудована таким чином, що будь-який громадянин може внести пропозицію на будь-яку тему. При цьому петиція повинна зібрати необхідний мінімум - 25 тисяч голосів. Вони носять рекомендаційний характер, проте президент повинен обов'язково прийняти до розгляду петицію, яка зібрала 25 тисяч голосів.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...