Атака "ботів": СБУ викрила схеми російських спецслужб для "накручування голосів" на сайті петицій президента України

Приводом для уваги української спецслужби стало голосування за петицію про запровадження на території Харківської області так званого "особливого регіону розвитку Слобожанщина".

Ілюстрація:glavcom.ua

Служба безпеки України викрила механізм російських спецслужб для штучної накрутки голосів при голосуванні за електронні петиції на сайті президента Порошенка. Про це повідомляє прес-центр СБУ, інформують Патріоти України.

Приводом для уваги української спецслужби стало голосування за петицію про запровадження на території Харківської області "особливого регіону розвитку Слобожанщина". Зокрема її автором виступив один з членів колишньої компартії України, зазначили у відомстві.

Слідчим вдалося встановити IP-адреси, з яких масово надходили голоси за пропозицію харківського комуніста.

Так в ході розслідування виявилося, що "накрутка" голосів відбувалася з IP-адрес, розташованих в Тирасполі (20%), Луганську (10%), Москві (6%), Краснодоні (3%) тощо.

Всього, за станом на 10 травня лічильник показував, що за сепаратистську "Слобожанщину" проголосувало 45 тисяч користувачів. Однак 20 тисяч голосів були відразу видалені, оскільки вони мали стовідсоткові ознаки голосування так званих ботів.

З тих 25 тисяч голосів, що залишилися, лише 30 відсотків - реальні користувачі мережі Інтернет, інші 70% - викликають обгрунтовану підозру на предмет достовірності і мають ознаки ботів, додали в СБУ.

Оперативники спецслужби також встановили ряд СЕО і СММ-компаній, які надавали платні послуги для фейкових голосувань.

Нагадаємо, розділ петицій на сайті президента України відкрився 28 серпня в 2015 році. Ініціатива побудована таким чином, що будь-який громадянин може внести пропозицію на будь-яку тему. При цьому петиція повинна зібрати необхідний мінімум - 25 тисяч голосів. Вони носять рекомендаційний характер, проте президент повинен обов'язково прийняти до розгляду петицію, яка зібрала 25 тисяч голосів.

"Буквально за тиждень вартість будівництва підстанції "Кремінська" на Луганщині із 2 млрд грн зменшилася до 1,3 млрд грн", - Снєгирьов

субота, 17 серпень 2019, 20:18

13 серпня 2019 року на пресконференції в Києві операційний директор "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив про те, що НЕК "Укренерго" завершить будівництво підстанції (ПС) 500/220 кВ "Кремінська" (Кремінна, Луганської обл.) до кінця травня 2020 року. ...

"Звільнення Безсмертного з мінської переговорної групи - це поступка країні-агресору", - Снєгирьов

п’ятниця, 16 серпень 2019, 12:10

Варто зазначити, що останнім часом подається викривлена ситуація щодо подій на Сході України, вже лунають заяви про впровадження цензури. Приховування інформації про ситуацію в зоні бойових дій, свідчить про використання політичним керівництвом тактики ма