За місяць капітально відремонтували вже п’ять бічних вулиць, майже по 150 метрів кожна. На черзі ще одна. Частину грошей селянам дали угорці. Решту зібрали самі – з кожної сім’ї по 420 гривень. Чоловіки звезли свою техніку, якою обробляють землю. Купили необхідні матеріали та всім селом взялися за роботу.
Чоловіки кажуть: дороги раніше ніколи не ремонтували. Їхній бригадир – сільський депутат. Що і як робити радилися із інженерами-шляховиками. Дорогу спочатку вирівняли, утрамбували, засипали щебенем, уздовж дороги поклали бетонні бордюри. Після цього стелять товстий шар асфальту.
Десятки чоловіків працюють з ранку до пізньої ночі. Вони не нарікають на державу, розуміють: нині складні часи. Цього року з обласного бюджету на ремонт центральної дороги у Великій Доброні виділили 100 тисяч гривень. Їх вистачило, щоб прокласти 75 метрів асфальту та зробити ямковий ремонт на 100 метрах дороги.
У селі підрахували: самотужки ремонтувати дорогу майже втричі дешевше, аніж би це робили державні установи. На один квадратний метр шляху – 123 гривні. Це з бетонним бордюром, без нього – 83. Нова дорога тішить селян. Якщо назбирають ще грошей, візьмуться й за інші, давно не ремонтовані, сільські шляхи.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...