"Бій за лісок". Це було реально не підготовлено: Командир штурмової групи згадав про жорстокі бої на Світлодарській дузі

ЗСУ для проведення операції на Світлодарській дузі не підготували резерви, розповів військовослужбовець з позивним "Кідур".

Бої на Світлодарській дузі. Ілюстрація:http://glavcom.ua/

"Бій за лісок" називають найзапеклішим на Світлодарській дузі. Оцінки цього бою також найбільш суперечливі. Учасник бою з позивним "Кідур" - військовослужбовець 3-ї роти 1-го батальйону 54-ї механізованої бригади - розповів про події в грудні 2016 року на Світлодарській дузі. Про це пише Українська правда, передають Патріоти України.

Боєць розповів, що напередодні приїхав командир роти "Шайтан" і сказав, що потрібні 20 добровольців для бою, але не сказав, що конкретно будуть штурмувати. Одну з груп і очолив "Кідур". "Купол", командир 1-го батальйону 54-ї бригади, сказав: якщо щось під час операції піде не так, операція - "мінус", всі повертаються на вихідну точку, після цього артилерія рівняє із землею всі позиції бойовиків. Потім сиділи годин до 11-12 ночі, все обговорили, спланували. Після цього повернулися, розповіли людям, що і як. І вже вранці 18 грудня 2016 о 5 годині пішли.

За словами "Кідура", військові їхали "Уралом" до найближчої позиції. Далі - пішки. Він розповів, що обіцяли ривок десь метрів на 500, а виявилося 700-800. При цьому сили спецоперацій (ССО) не брали участі в плануванні операції.

І ось, згадує боєць, у третього полку ССО щось не вийшло, а комбат "Купол" по рації дав наказ виводити дві групи. А ось група "Кідура", як передали по рації, повинна йти на штурм позиції "Олені". "Так все змінилося. Ми вийшли в поле і пішли. По ідеї, за договором, повинні були сказати: операція" мінус "...

Ми не відмовилися, тому що це було в наших інтересах: відбити шматок нашої землі", - розповів військовий. Також він підкреслив, що штурмувати ворожі позиції - одне з найскладніших завдань. Перед штурмом артилерія повинна була "підготувати" ці позиції: хоча б розбити бійниці, нанести якомога більше пошкоджень цим позиціям, щоб групи бійців АТО потім якомога швидше підійшли з меншими втратами.

"У підсумку все вийшло з точністю до навпаки. Ми прийшли, всі сепари живі, ніхто не контужений, не поранений. Розриви снарядів були десь в 50 метрах від позицій сепарів. Артилерія відпрацювала неякісно. І це прокол командира батальйону "Купола", - зазначив учасник бою "Кідур".

Його група штурмувала позицію "Олені". Бій з терористами за цю позицію тривав недовго, все закінчилося протягом 20 хвилин. А коли вони зайшли на цю позицію, то бойовики вже почали їх штурмувати. "Недалеко від позиції "Олені" була ще одна укріппозиція сепарів - там вони висаджувалися з БМП і бігли на нас, щоб вибити з позиції, яку ми тільки зайняли.

Підбігали на відстань 20-30 метрів. Цей бій йшов ще години три. В цілому до нашої евакуації бій тривав 3,5 години", - згадав події грудня минулого року на Світлодарській дузі військовий. Він розповів, що міномети терористів били не по них, а по лісі, по них била БМП, але не дуже точно.

Крім того, ЗСУ для проведення операції не підготували резерви. Коли група "Кідура" зайшла на позицію "Олені", відбувся близький і жорсткий контакт з бойовиками. Бійці АТО викликали підкріплення, але навіть через 3-4 години ніяке підкріплення не приїхало, а БМП два рази не доїхали. Після бою, коли вже лежали в госпіталі, військовим розповіли, чому не приїхало підкріплення: одні відмовилися брати участь в бою, інші - викидали зброю, мехвзводи викидали рації і шоломи, відмовлялися до нас їхати: "Я не поїду, там ж*па".

Ще якась розвідка відмовилася їхати на допомогу, коли ми ще були там. "Коли ми вийшли, тільки через годину туди заїхала бригадна розвідка разом з 25-м батальйоном "Київська Русь". Тільки через годину вийшло зібрати людей, щоб завести на позицію, яка вже була захоплена, за яку загинули мої побратими. Уже сепари могли її назад забрати, поки там нікого не було з наших ... І виходить, що все це було б даремно. це було реально не підготовлено", - підсумував" Кідур ".

Як вибрати пароочисник для дому

вівторок, 24 вересень 2024, 17:19

В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...

ТОП-3 поради по вибору ременя до авто з дизельним двигуном

п’ятниця, 23 серпень 2024, 8:50

Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...