Для захисту "скрепів", мабуть: У Росії копають ядерні підземні бункери, - ЗМІ

ЦРУ встановило, що бункер, призначений для використання російським керівництвом, розташовано у Вороновому, приблизно в 46 милях на південь від Москви. До другого бункера в Шараповому, приблизно в 34 милях від Москви, вела спеціальна підземна залізниця.

Ядерний бункер встановлений на Уралі. Фото google.com

Росія будує велику кількість підземних ядерних командних бункерів, що є черговою ознакою того, що Москва просувається в здійсненні своєї масштабної програми модернізації стратегічних сил. Як повідомляє The Washington Free Beacon, співробітники американської розвідки стверджують, що будівництво "десятків" підземних бункерів в Москві і по всій країні велося протягом декількох років, передають Патріоти України посиланням на "Грузія.Онлайн".

Інформація про підземні командні бункери надійшла на тлі недавніх застережень генерала армії Кертіса Скапарротті, командувача ЗС США в Європі, про те, що Росія прийняла доктрину застосування ядерної зброї, яку він назвав такою, що "викликає побоювання", зазначає журналіст Білл Гьортц.

Марк Шнайдер, колишній співробітник Пентагону в сфері ядерної політики, заявив, що нова національна стратегія безпеки Росії, оприлюднена в грудні, передбачає посилення захисту громадян у разі ядерної атаки, що свідчить про те, що Москва готується до ядерної війни, йдеться в статті.

"Багато що з того, що, за їхніми словами, вони роблять, відноситься до ядерних загроз і ведення ядерної війни, - заявив він. - Активна і пасивна оборона були важливими пріоритетами в Радянському Союзі, а [нинішнє російське керівництво], по суті своїй, радянське".

Військові аналітики стверджують, що можлива відповідь США на російські підземні ядерні комплекси включає в себе розробку ядерних бомб глибокого проникнення.

"Інший варіант, запропонований ядерними експертами, полягає в тому, щоб розробляти ядерну зброю низької потужності, яка може бути використана для високоточних ударів", - йдеться в статті.

"Мало подробиць відомо про нові ядерні підземні бункери. У повідомленнях державної російської преси йдеться про те, що підземні бункери будуються в Москві в рамках зміцнення стратегічних сил", - зазначає Гьортц.

Нові підземні ядерні об'єкти, як видається, аналогічні більш раннім об'єктів в комплексах оперативного управління військами часів холодної війни, за словами одного чиновника. "Росія також продовжувала будувати підземні ядерні об'єкти після розпаду Радянського Союзу в 1991 році", - пише видання.

"ЦРУ повідомляло по секретних каналах в березні 1997 року, що велося будівництво, в тому числі, підземної системи метро, який веде з резиденції тодішнього президента Бориса Єльцина за межами Москви до штаб-квартири командування", - нагадує автор статті.

У доповіді ЦРУ повідомлялося про "здатний витримати ядерний удар стратегічний командний пункт на Косьвінском Камені", гірському масиві на Уралі.

"ЦРУ встановило, що бункер, призначений для використання російським керівництвом, знаходиться в Вороновому, приблизно в 46 милях на південь від Москви. Безпосередньо до другого бункера, розташованого в Шараповому, приблизно в 34 милях від Москви, вела спеціальна підземна залізниця", - йдеться в статті.

"Підготовка до ядерної війни коштує мільярди доларів і піднімає питання про допомогу США Росії, яка надавалася раніше і була спрямована на охорону російських ядерних об'єктів", - пише Гьортц.

Як вибрати пароочисник для дому

вівторок, 24 вересень 2024, 17:19

В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...

ТОП-3 поради по вибору ременя до авто з дизельним двигуном

п’ятниця, 23 серпень 2024, 8:50

Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...