Добре збалансовані, з якісним резервом у 25-30 бригад: ЗСУ через 25 років - експерти змалювали перспективу в озброєнні

В цілому українські збройні сили до 2041 році бачаться невеликими, добре збалансованими, з підготовленим військовим резервом і можливостями розгортання в 25-30 армійських бригад у разі конфлікту. З серйозним прикриттям з повітря і з моря.

Ілюстрація:http://www.depo.ua/

На честь 25-річчя України багато хто задається питанням, як буде виглядати наша Батьківщина у свої 50 років. Яким за 25 років буде українське військо - своїми міркуваннями поділився військовий експерт Михайло Жирохов на сайті depo.ua, передають Патріоти України.

Українська армія зразка 2041 року. Вельми непроста картина, яку навряд чи сьогодні можна намалювати зі стовідсотковою впевненістю. Однак деякі моменти цілком піддаються прогнозуванню навіть у дуже віддаленій перспективі.

Отже, перш за все варто сказати головну особливість – Росія як агресивний сусід нікуди не дінеться і вся оборонна стратегія буде побудована саме на цьому факті. З іншого боку, немає сумніву, що українські збройні сили до того часу будуть вписані в систему європейської безпеки – це НАТО чи якась інша назва – не суть важливо. При цьому основні фінанси будуть вкладатися в розвиток власної військової промисловості – в максимальному взаємодію з іноземними партнерами.

Прикидаючи можливості нашого військово-промислового комплексу, і спробуємо намалювати картину майбутнього. Отже, сухопутні війська. Головною ударною силою будуть багатофункціональні ракетні комплекси "Сапсан" з дальністю стрільби 240 – 480 км, в яких в якості засобів ураження можуть використовуватися оперативно-тактичні ракети, зенітні і протикорабельні. Нарешті з'явиться повноцінне орбітальне угруповання, яка буде забезпечувати військових інформацією в режимі онлайн.

З озброєння армії буде знято вже застарілий автомат Калашникова (але, природно, залишиться на складах як мобілізаційний резерв на озброєнні батальйонів територіальної оборони). Замість нього буде вітчизняний модульний стрілецько-гранатометный комплекс по системі "булл-пап", створений "ФОРТОм", природно, під Натівський стандарт 5,56-мм. Спецпідрозділи, як і раніше, будуть озброєні іноземними "антиматеріальними" снайперськими гвинтівками калібру 12,7-мм. Ну і, звичайно, у військах буде дуже багато ПТРК власного виробництва.

Що стосується бронетехніки, то тут у танкістів "старі-добрі" "Оплоти", доведені і модернізовані за сучасними вимогами. Паралельно з ними будуть кататися легкі танки типу Anders спільного з Польщею виробництва. Ці машини, крім усього іншого, будуть стріляти ПТКР "Фаларік-3" і будуть оснащені системою КАЗ "Заслін-2".

Основу розвідки будуть складати численні безпілотні літальні апарати, які буду робити в Чернігові. Причому як дуже невеликого рівня взводу, так і великі типу "Сокіл-2". Причому роль оператора буде зведена до мінімуму – більшість дій буде виконувати "інтелект" самого апарату.

Ну і, звичайно, легкі дозорні машини і бронетранспортери будуть вітчизняного виробництва. Це будуть львівські, умовно кажучи, "Дозор-8" і харківські БТР-8, в яких будуть використовуватися місцеві двигуни, вироблені КРАЗом.

Непрості часи чекають на авіацію. Радянську техніку, причому все, доведеться списати начисто і створювати авіасили заново. Для цього в Одесі буде побудований завод, на якому спільно з китайцями буде налагоджений випуск української версії китайської машини L-15 – легкого однодвигунного багатоцільового літака, який буде застосовуватися і як штурмовик і як винищувач-бомбардувальник.

Проте основу винищувальної авіації будуть складати західні машини – не нові, але кардинально модернізовані. По всій видимості, це будуть JAS 39 "Гриппен". Для цього буде докладено колосальних зусиль з модернізації всієї аеродромної системи під європейські стандарти.

З транспортною авіацією питань майже немає – "Антонов" зможе забезпечити Повітряні сили не тільки легкими, але і середніми машинами класу Ан-78 і Ан-158.

З вертольотами набагато складніше. Навряд чи вдасться створити власний бойовий вертоліт, але скоріш за все в Запоріжжі буде розгорнута ліцензійна збірка американських або європейських машин всієї лінійки – від легких до бойових і транспортно-десантних.

Досить непроста ситуація, яка склалася в системі протиповітряної оборони після списання радянських зразків, починаючи з 2025 року, була вирішена шляхом постановки на озброєння зенітно-ракетних комплексів вітчизняної розробки. Мова йде про ракетно-артилерійський комплекс середньої дальності "Полтава", а також ПЗРК "Колібрі" та "Барс".

В морській сфері доведеться змиритися з статусом чорноморської держави і обмежитися чотирма корветами проекту 58250 водотоннажністю понад 2,5 тис. тонн. Основу флоту складуть численні катери – артилерійські (типу "Гюрза-М"), десантні (типу "Кентавр"), патрульні. В строю також будуть знаходитися ракетні катери класу "Лань" з вітчизняною протикорабельною ракетою "Нептун".

З 2020 року буде розгорнуто угрупування сил в Азовському морі, тоді ж в стрій будуть поставлені два підводні човни. Парк застарілих літаків Бе-12 пошуково-рятувальних, протичовнових, буде замінений універсальними патрульними літаками виробництва "Антонов Ан-148-300МП.

В цілому українські збройні сили до 2041 році бачаться невеликими, добре збалансованими, з підготовленим військовим резервом і можливостями розгортання в 25-30 армійських бригад у разі конфлікту. З серйозним прикриттям з повітря і з моря.

Як вибрати пароочисник для дому

вівторок, 24 вересень 2024, 17:19

В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...

ТОП-3 поради по вибору ременя до авто з дизельним двигуном

п’ятниця, 23 серпень 2024, 8:50

Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...