Національне агентство України з питань запобігання корупції через засекречення електронних декларацій співробітників Служби безпеки України не має до них доступу. Про це заявила голова НАЗК Наталія Корчак у розслідуванні програми "Схеми" на сайті Радіо Свобода, передають Патріоти України.
За її словами, з такими деклараціями мають працювати лише ті особи, які мають доступ до державної таємниці, а в НАЗК поки що ніхто не має доступу до державної таємниці.
Таким чином НАЗК – орган, який має перевіряти дані, вказані у деклараціях на корупційні ознаки – не має доступу до декларацій Служби безпеки.
"СБУ забезпечило приміщення, яке опечатане, де розташовані електронні декларації даних посадових осіб. Тобто працівники СБУ заповнили електронні декларації, але поки що фізично ці декларації знаходяться в цьому опечатаному приміщені", – зазначила Корчак.
Водночас Чумак повідомив, що в СБУ є співробітники, які ведуть контррозвідувальну діяльність, і відповідний закон захищає відомості про їхню особу і про фінансування їхньої діяльності.
"Керівництво Служби безпеки і публічні працівники не підпадають під цю категорію", – додав Чумак.
Представники міжнародної громадської організації по боротьбі з корупцією Transparency International Україна вважають, що позиція СБУ суперечить духу закону про електронне декларування. Такої ж думки і юристи громадської організації "Центр протидії корупції", яка лобіювала електронне декларування, а тепер оскаржуватиме у суді засекречення інформації про статки працівників спецслужби.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...