Ганьба: Вже і Amnesty International долучилася до критики повільного розслідування злочинів проти Майдану

Експерти відзначили, що розслідування "не відповідають вимогам Європейської конвенції з прав людини".

Розстріли на Майдані. Фото: dt.ua.

За два роки, що минули після Євромайдану, було досягнуто незначного прогресу у притягненні до відповідальності правоохоронців, відповідальних за надмірне та незаконне застосування сили проти активістів протестів у Києві наприкінці 2013 - початку 2014 років. Про це, як повідомляє Deutsche Welle, йдеться у звіті правозахисної організації, який було офіційно оприлюднено у середу, 24 лютого. Новину передають Патріоти України.

Зокрема, у листопаді 2015 року Генеральна прокуратура України повідомила, що ведеться розслідування понад 2 тисяч пов'язаних з Євромайданом інцидентів, а кримінальні справи порушено проти 270 осіб. Триває судовий процес проти двох співробітників "Беркута", яких обвинувачують у причетності до вбивства 39 протестувальників 20 лютого 2014 року.

За даними Amnesty International, у справах, пов'язаних з Євромайданом, було винесено вироки тільки двом особам. 7 грудня 2015 року Оболонський районний суд міста Києва засудив студентів Азіза Тагірова та Раміля Ісламлі до чотирьох років ув'язнення за викрадення та побиття протестувальника у січні 2014 року.

Amnesty International також відзначила, що міжнародна дорадча група Ради Європи, яка веде моніторинг розслідувань злочинів проти Євромайдану та подій в Одесі 2 травня 2014 року, опублікувала 2015 року два звіти. В обох випадках експерти відзначили, що розслідування "не відповідають вимогам Європейської конвенції з прав людини".

Як вибрати пароочисник для дому

вівторок, 24 вересень 2024, 17:19

В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...

ТОП-3 поради по вибору ременя до авто з дизельним двигуном

п’ятниця, 23 серпень 2024, 8:50

Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...