Голі у вогні: "Якісні суперкостюми" для українських пожежників згоряють за лічені секунди (відео)

Керівництво пожежних частин і управлінь, які проводять закупівлі, якість матеріалу цілком влаштовує. Керівництво, але не рядових вогнеборців.

Захисна форма для пожежників. Фото: скріншот з відео.

Захисна форма українського виробництва, яку закуповує ДСНС пожежним, прогорає за лічені секунди, встановило розслідування Надії Бурдєй для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом», передають Патріоти України.

Рік тому, після пожежі на нафтобазі БРСМ, пожежники вийшли на мітинг з вимогою покращити їхнє технічне забезпечення. Перед десятками відеокамер працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій підпалили власну захисну форму, аби довести, що вона неякісна. У 2016 році ДСНС почала закуповувати нові захисні костюми.Протягом 2016 року через систему державних торгів «Прозоро» рятівники провели понад 40 закупівель захисного одягу. Закуповували костюми як невеликі пожежні частини, так і обласні управління ДСНС. Суми договорів коливаються від 16 тис. грн до 1,2 мільйона. На торги виходять, як правило, чотири компанії: ТОВ «НВП Пірена», ТОВ ПТО «Талан», ТОВ «Тусмо» та ТОВ «Legio». Майже завжди перемагає перша або друга компанія.

Із 40 закупівель, які відслідкували журналісти програми за 2016 рік, у 31 закупівлі брали участь компанії «Талан» та «НВП Пірена», на 23 закупівлях ці фірми взагалі виходили виключно удвох, конкуруючи між собою. На якість обох костюмів у рятівників багато нарікань. Пожежники 23 державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області відмовились купувати одяг «НВП Пірена» через низьку якість: відсутність захисних тканин із антистатичного арамідного матеріалу та не щільну водозахисну мембрану.

Одеська філія ДП «Адміністрація морських портів України», яка також закуповує захисний одяг для своїх штатних пожежників, відмовилась купувати захисний одягу «Талану», бо костюми компанії не відповідають заявленим вимогам: одяг сертифікований лише за трьома позиціями ДСТУ 4366:2004. Натомість адміністрація морських портів відмовилась і від форми «Пірени», через невідповідність щільності матеріалу вимогам.

Натомість керівництво пожежних частин і управлінь, які проводять закупівлі за цим самим ДСТУ, якість матеріалу цілком влаштовує. Керівництво, але не рядових вогнеборців. Журналісти НГ звернулись безпосередньо до пожежників, які вже використовують одяг «Талану» чи «Пірени»:

Михайло Бугайов, начальник караулу ДПРЧ-4 м. Запоріжжя: «Ось у нас комплект бойового одягу компанії Пірена. Назва – «Фенікс». Тушили сміття, уже не полум’я, а тліли недопалки… Він зайшов і поливав їх далі водою, а потім – вискакує. Каже: щось гаряче. І ось… Це бойовий одяг, який має захищати від вогню. Прогорів.»

Інший пожежний з Києва, який не побажав розкривати своє ім’я, передав журналістам штани від костюму компанії «Талан», які також прогоріли під час пожежі.

«Наші гроші» придбали і протестували костюми виробництва «Талану» та «Пірени». До тестів додали захист австрійського виробника «Bristol Uniforms». Імпортний костюм надали самі пожежники, які придбали його для себе за власний кошт. Як правило, такі костюми українські пожежні купують собі через соцмережі або у секонд-хендах.Під час тестування, захисну форму обробляли звичайним бензиновим пальником в діапазоні 300-600 градусів Цельсія протягом 7 секунд.

Обидва комплекти форми українського виробництва прогоріли під час тесту наскрізь, а водонепроникна підкладка просто «спеклась». Комлект з секонд-хенду залишився неушкодженим. Зазначимо, що закордонні тести проходять при температурі понад 1000 градусів Цельсія протягом 8 секунд.

Надомість виробники форми запевняють, що проблема у низьких вимогах держави до якості форми. Зазначимо, що держстандарт щодо технічних та якісних вимог до одягу пожежника розробляв екс-заступник міністра МНС Вячеслав Чучковський – донедавна співзасновник компанії-виробника «Талан».

Згідно вимогам держстандарту захисний костюм пожежника має витримувати 2 сек. відкритого полум’я при температурі 180 С. Натомість, у міжнародних стандартах, вимагається 13 секунд – при дії помірного відкритого полум’я.

Натомість, співзасновник компанії «Талан» Вадим Гречаний переконує, що його одяг не прогорає, а найголовніша його функція захистити пожежника від перегрівання: «Одяг пожежного має функцію найголовнішу – захист підшарового простору пожежного, щоб пожежний не перегрівся під час виконання своїх службових обов’язків».

Вадим Гречаний донедавна був і керівником ТОВ «НВП Пірена». Обидві фірми зареєстровані у Сєвєродонецьку, Луганської області. Фактично компанія «Пірена» розташована на території аварійно-рятувального загону ДСНС України, у Вінницькій області, с. Якушинці.

Як вибрати пароочисник для дому

вівторок, 24 вересень 2024, 17:19

В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...

ТОП-3 поради по вибору ременя до авто з дизельним двигуном

п’ятниця, 23 серпень 2024, 8:50

Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...