Хіти тижня. Довго не простоїть: Названі причини, через які зруйнується Керченський міст

Вартість споруди оцінюється в 228,3 мільярда рублів, що приблизно становить понад 4 млрд доларів.

Будівництво Керченського моста. Ілюстрація:Радіо Свобода

Будівництво скандального Кримського мосту стартувало в 2015 році. Міст завдовжки 19 км повинен з'єднати анексований півострів в районі міста Керч з Таманським півостровом в Краснодарському краї. Вартість споруди оцінюється в 228,3 мільярда рублів, а це понад 4 млрд доларів. У РФ стверджують, що будівництво автомобільної частини моста завершиться в грудні 2018 року, в 2019 році - по залізничній частині.

Ще на підготовці до будівництва безліч українських, російських і світових експертів заявили, що міст побудувати не зможуть, а якщо і зможуть, то простоїть він не довго. Через три роки будівництва ми неодноразово спостерігали підтвердження цих заяв. Що в підсумку зруйнує Кримський міст, розбирався Обозреватель, інформують Патріоти України.

"Немає дна"

Кримський міст будується на місці розлому земної кори, в районі якого вже почалися опади конструкцій будівлі. У коментарі "Обозревателю" екс-член експертної Ради загальноросійського інституту екологічної експертизи "ЕкоЕкс" Олена Васильєва пояснила: "Зрушення земної кори зупинити в будь-якому місці просто неможливо. І дна в цьому місці розлому немає. Геологи неодноразово намагалися заміряти глибину цього розлому і не змогли цього зробити ніякими сучасними пристроями".

Висока сейсмологічна зона

Місце будівництва Кримського мосту знаходиться на стику тектонічних плит. Неподалік від протоки знаходиться стик відразу декількох таких плит: Скіфська плита, Індоло-Кубанський прогин, Великий Кавказ, Гірський Крим. Коли плити рухаються, відбуваються землетруси. Саме південне узбережжя Криму і Керченська протока вважаються дуже сейсмологічно активною ділянкою. Неможливо спрогнозувати точні дати, але землетруси регулярно відбуватимуться, через що міст буде розривати.

Міграція льодів

В період сильних морозів замерзає частина Азовського моря, згодом після відлиги великі крижини рухаються за течією, і це може бути небезпечно для цього мосту, він може отримати пошкодження і не функціонувати.

У 1945 році саме лід став причиною руйнування Керченського моста, після чого його вже не відновили.

Крім льодів є ще й небезпека у вигляді льодоходу. Свого часу за вказівкою Сталіна в цьому районі був побудований залізничний міст в 1944 році, який був зруйнований льодоходом.

Екологічна складова

Фахівці на всі сторони сурмлять про небезпеку будівництва Кримського моста для екології. І не дивно, через буріння і забивання паль гинуть дельфіни, котрі піддаються гідроакустичному удару.

"Якщо там буде стояти міст, дельфіни навряд чи зможуть мігрувати, бо будуть уникати вібрацій, які створює будівництво і транспорт. Уже зараз значно збільшилася кількість дельфінів, які викидаються на берег. Для цього виду ссавців нестерпний шум, адже дельфіни орієнтуються в просторі за рахунок звуку", - розповів еколог Міжнародної благодійної організації "Екологія-право - людина" Олексій Василюк.

Крім цього, при будівництві Керченського моста піднімається мул, що є в тій частині моря найбільш забрудненим, через що гине риба. А вимивання піску негативно впливає на популяцію риби, що негативно вплине на рибальську галузь регіону.

Вбила рідкісна хвороба: Відомий український футболіст помер у 45 років (фото)

неділя, 28 травень 2023, 12:27

На 46-му році життя після тривалої боротьби з невиліковною хворобою помер колишній футболіст запорізького "Металурга", "Чорноморця" та "Оболоні" Дмитро Каряка, повідомили на його сторінці у Facebook ексодноклубники гравця, передають Патріоти України. Щ...

Укргідрометцентр уточнив прогноз погоди на неділю, 9 квітня

неділя, 9 квітень 2023, 5:55

У неділю, 9 квітня, погода буде хмарною з проясненнями. У переважній частині країни практично весь день дощитиме, подекуди з грозою. Температура в Україні коливатиметься від 7° морозу вночі до 15° тепла вдень. Про це повідомив Український гідрометеорол...