Український проект літака для Марса Mars Hopper увійшов у топ-3 глядацьких симпатій всесвітнього форуму розробників - NASA SpaceApps Challenge. Згідно з інформацією на сайті 2016.spaceappschallenge.org станом на 20:00 понеділка, 16 травня, марсіанський літак, придуманий в Україні, набирав 8 тис. 809 голосів, але голосування ще триває, і кожен бажаючий після реєстрації може віддати свій голос до 5:00 20 травня. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Новое время.
Уточнюється, що лідером голосування зараз є проект Martian Oasis з Бангладеш (9 тис. 94 голоси). Друге місце у македонського проекту Avis (8 тис. 949 голосів).
Також до топ-5 увійшли проекти Wake up NEO з Білорусі (5 тис. 907 голосів) і американський Нypnos (4 тис. 124 голоси).
За даними українського інтернет-видання delo.ua якщо українці посядуть перше місце, їх запросять на екскурсію на космодром США. Але винахідники кажуть, що борються насамперед за престиж України, яка вперше бере участь у цьому конкурсі і вже має всі шанси на перемогу.
Як повідомлялося раніше, проект марсіанського літака Mars Hopper розробила київська команда. "MarsHopper - це літак для дослідження полюсів Марса і найближчих регіонів", - пояснюють автори проекту.
Для польотів він використовує сухий лід, що покриває поверхню на полюсах Червоної планети. Він збирає його під час посадок і за допомогою радіоізотопного термоелектричного генератора (РІТЕГ) перетворює на газ. Швидке звільнення енергії створює реактивну тягу. Літак переміщається від посадки до посадки, рухаючись "стрибками", за що його і прозвали "стрибун" (Hopper).
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...