"Не несе користі нікому": Супрун виступила проти використання бахіл в медустановах

Очільниця МОЗ підкреслила, що ініціатива надягати бахіли зазвичай йде від медустанови, і її мета - полегшити роботу прибиральницям, а іноді і нажитися за рахунок гаманця пацієнта.

Ілюстрація:NewsTesВ.о. міністра охорони здоров'я вважає невиправданим масове використання бахіл, відзначаючи їх доречність лише в операційних і подібних приміщеннях. Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook, зазначають Патріоти України.

"У клініках розвинених країн ви навряд побачите людей, які прийшли провідати родича або очікують лікаря в бахілах. Більш того, в жодному нормативному документі в Україні немає вимог, які зобов'язують пацієнтів і відвідувачів носити бахіли у всіх приміщеннях лікарень", - пише Супрун.

Вона зазначила, що використання бахіл може забезпечити мінімальний фізичний бар'єр від мікроорганізмів, тому вони доречні тільки в операційних і приміщеннях, де проводяться інвазивні втручання та існують ризики виникнення і передачі інфекції.

За її словами, є дослідження, які не підтверджують ефективності такого методу захисту. Вчені півроку вимірювали різницю між тим, як поширюється інфекція, як довго перебувають пацієнти і як часто помирають у відділенні інтенсивної терапії, коли персонал і відвідувачі надягають бахіли і коли не вдягають. Статистично значущої різниці виявлено не було.

Супрун підкреслила, що ініціатива надягати бахіли зазвичай йде від медустанови, і її мета - полегшити роботу прибиральницям, а іноді і нажитися за рахунок гаманця пацієнта.

"Невиправдане використання бахіл в таких обсягах, як це відбувається зараз - економічно необгрунтовано і не несе відчутної користі ні медустанові, ні відвідувачам", - підсумувала в.о. голови МОЗ

Ядерна риторика Кремля - політичний блеф: Захід єдиний у підтримці України

неділя, 19 лютий 2023, 15:48

Знакова заява з огляду на те, що ще недавно НАТО і політичне керівництво країн ЄС застерігали українську сторону щодо можливої реалізації планів звільнення Криму військовим шляхом. Зараз – оцінки протилежні. Нам, схоже, дають "зелене світло" щодо Криму.

Розгром рашистів під Вугледаром. Лукашенко обламав Лаврова. РФ кине 170 000 мобіків

четвер, 16 лютий 2023, 23:17

Росія готує масштабний наступ в Україні чи він вже розпочався? Хто задіяний у штурмі позицій ЗСУ на Донецькому та Луганському напрямах? Білорусь контактує із представниками НАТО та категорично відмовляється виконувати вимоги Кремля? . 00:15 Країни Захо...