"Не несе користі нікому": Супрун виступила проти використання бахіл в медустановах

Очільниця МОЗ підкреслила, що ініціатива надягати бахіли зазвичай йде від медустанови, і її мета - полегшити роботу прибиральницям, а іноді і нажитися за рахунок гаманця пацієнта.

Ілюстрація:NewsTesВ.о. міністра охорони здоров'я вважає невиправданим масове використання бахіл, відзначаючи їх доречність лише в операційних і подібних приміщеннях. Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook, зазначають Патріоти України.

"У клініках розвинених країн ви навряд побачите людей, які прийшли провідати родича або очікують лікаря в бахілах. Більш того, в жодному нормативному документі в Україні немає вимог, які зобов'язують пацієнтів і відвідувачів носити бахіли у всіх приміщеннях лікарень", - пише Супрун.

Вона зазначила, що використання бахіл може забезпечити мінімальний фізичний бар'єр від мікроорганізмів, тому вони доречні тільки в операційних і приміщеннях, де проводяться інвазивні втручання та існують ризики виникнення і передачі інфекції.

За її словами, є дослідження, які не підтверджують ефективності такого методу захисту. Вчені півроку вимірювали різницю між тим, як поширюється інфекція, як довго перебувають пацієнти і як часто помирають у відділенні інтенсивної терапії, коли персонал і відвідувачі надягають бахіли і коли не вдягають. Статистично значущої різниці виявлено не було.

Супрун підкреслила, що ініціатива надягати бахіли зазвичай йде від медустанови, і її мета - полегшити роботу прибиральницям, а іноді і нажитися за рахунок гаманця пацієнта.

"Невиправдане використання бахіл в таких обсягах, як це відбувається зараз - економічно необгрунтовано і не несе відчутної користі ні медустанові, ні відвідувачам", - підсумувала в.о. голови МОЗ

Як вибрати пароочисник для дому

вівторок, 24 вересень 2024, 17:19

В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...

ТОП-3 поради по вибору ременя до авто з дизельним двигуном

п’ятниця, 23 серпень 2024, 8:50

Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...