Чиновники застерігають: за борг більше 14,5 тисяч гривень — а це 10 мінімальних зарплат — люди можуть поплатитися власним майном. До арешту квартир поки не дійшло. Судові виконавці ганяються за автомобілями боржників. “Є боржник, який має 5 тисяч гривень боргу. В нього є Mazda, Lexus, ще одна Mazda, Peugeot та Mercedes”, - розповіла заступник директора “Центру комунального сервісу” м. Києва Валентина Дубовик.
Як не парадоксально, але найбільшими боржниками є заможні люди зі статками та елітною нерухомістю. Пенсіонери та бюджетники намагаються платити вчасно. Найбільша кількість так званих vip-боржників мешкає у центрі столиці. Ще частина заможних боржників знаходиться у передмісті Києва — в елітних селищних пунктах Козин, Лісники та Софіївська Борщагівка. Тут у котеджних містечках і приватних садибах мешкають народні обранці, бізнесмени, урядовці та зірки шоу-бізнесу. І саме вони мають найбільші борги за газ. Бо обігріти взимку невеликий котедж на 200 квадратних метрів коштує 3 тисячі гривень на місяць. Нещодавно чиновники через суд стягли рекордний борг у півмільйона гривень.
“Це доволі відома особа. Сказати що у людини не було грошей? Ні, він просто банально не хотів платити”, - розповів розповів заступник голови правління ПАТ “Київоблгаз” Дмитро Дронов. Комунальники скаржаться — мешканці котеджних містечок часто не пускають їх на територію навіть перевірити лічильники та обладнання.
Ще одна проблема — це незаконне підключення. Наприклад, у одному котеджному містечку дві вулиці незаконно підключились до газової мережі. А загалом в області таких містечок-порушників нарахували мінімум сім. Комунальники прогнозують — ситуація з боргами буде тільки погіршуватись. Адже з 1 липня майже вдвічі підвищуються тарифи на опалення та воду. А мешканцям приватних будинків доведеться майже вдвічі більше віддавати за газ. Тим, хто не має змоги платити за комірне вчасно і хоче ходити по судах, радять оформлювати розстрочку боргу.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...