Президент РФ Володимир Путін хоче добратися до лівійської нафти, російські інтереси в країні лобіює самопроголошений "фельдмаршал" Халіфа Хафтар. Про це йдеться в статті політичного оглядача Ульріха Шміда для швейцарської газети Neue Zuercher Zeitung, передають Патріоти України.
У той же час аналітик підкреслив, що вплив РФ у Лівії "міцніє з кожним днем".
"Кілька днів тому голова правління державного нафтового концерну" Роснефть "Ігор Сєчін і голова лівійської нафтової компанії NOC Мустафа Санала підписали в Лондоні угоду про співпрацю", - зазначив автор.
За його даними, компанії вивчать можливості розвідки та видобутку "чорного золота". "Також" Роснефть "взяла на себе зобов'язання купувати у Лівії нафту в майбутньому році, однак точна кількість поки невідома", - додав він.
"В цілому, останнім часом Росія дотримується яскраво вираженої наступальної нафтової стратегії ... Кілька тижнів тому вона змінила Саудівську Аравію в ролі найбільшого світового виробники нафти", - підкреслив Шмід.
"... У грудні придбала частку на родовищ "Цор" біля єгипетського узбережжя. Тепер вона позначає свої стратегічні інтереси в Лівії - країні, яка має найбільші запаси нафти в Африці", - йдеться в статті.
"Росія просто згадує старі традиції ... Москва інвестувала кошти в Лівію ще при Каддафі (повалений лівійський лідер Муаммар Каддафі, був убитий - ред.). В даний час вона намагається врятувати те, що ще можна врятувати", - вважає журналіст.
"Лобістом Росії в Лівії є самопроголошений "фельдмаршал" Халіфа Хафтар, який виступає противником прем'єр-міністра так званого уряду національної єдності і протеже ООН Фаїза Сараджа", - написав автор.
"В минулому році Хафтар взяв під контроль більшість нафтоналивних портів на Середземному морі, і з тих пір президент Путін проявляє до нього неприхований інтерес ...", - стверджує оглядач.
"Хафтар приїжджав до Москви в кінці 2016 року, а також брав участь у відеоконференції з Москвою на борту авіаносця "Адмірал Кузнєцов", який тоді перебував біля узбережжя Лівії. Зрозуміло, у всіх цих переговорах мова йшла про нафту", - наголошується в матеріалі
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...