Сергій Згурець – директор Defense Express поділився з громадськістю гарною новиною, що українські військові не виключають, що у разі проведення вдалих випробувань, на забезпечення ЗС країни може бути прийнятий мобільний розвідувально-ударний комплекс «Сокіл». Про це Згурець написав у своєму Fаcebook, передають Патріоти України з посиланням на Військовий навігатор України.
Цей комплекс, як проінформували Defense Express у Генеральному штабі, ґрунтується на проекті ПАТ «Чернігівський завод радіоприладів» (ПАТ «ЧеЗаРа»), який, у свою чергу, реалізується спільно з польською компанією WB Electronics SA.
Розробка комплексу «Сокіл» є ініціативною і здійснюється за участі українських приватних компаній, що входять до складу вітчизняного об’єднання «Ліга оборонних підприємств України»
Розвідувально-ударний комплекс «Сокіл» складається, власне, з двох безпілотних комплексів з польським корінням (розвідувального FlyEуе, який вже використовується українськими військовими та ударного БпЛА Warmate) та спільної системи управління. Комплекс розміщено на декількох бронеавтомобілях «Козак-2М», які виготовляє підприємство «Практика».
Здійснення розвідки та виявлення цілей, отримання їхніх координат за допомогою FlyEуе – до 50 км, враження цілей противника БпЛА Warmate– на відстані до 30 км (Тут я лише повторюю попередньо заявлені можливості комплексу).
Ударний БпЛА-«камікадзе» Warmate позиціонується як новаторське рішення, що відповідає світовим трендам щодо відносно дешевих та точних одноразових бойових БпЛА – літаючих снарядів. Warmate виготовлено з композитних матеріалів, це БпЛА літакової схеми з V-подібним хвостовим стабілізатором. Власна маса апарату становить 4 кг, довжина – 1,1 м, розмах крил – 1,4 м.
Двигун – електричний. Максимальна швидкість – 80 км/год, час знаходження в повітрі – 30 хвилин (з можливістю збільшення до 50 хвилин). З використанням стандартних батарей Warmate може подолати дистанцію у 40 км, але на практиці радіус дії обмежується висотою антени і дальністю радіозвязку – до 10 км. Підвищення висоти антени може покращити дальність та точність маршруту апарату.
Мушу додати, що на виставці озброєнь в Еміратах IDEX-2017, де я був недавно, на стенді WB Electronics SA, схожий розвідувально-ударний комплекс пропонувався покупцям під назвою «Swarm». Щоправда, дані по дальності враження цілей не вказувалися. При цьому представник компанії у розмові визнав, що ключова складова комплексу «Swarm» – ударний Warmate – на озброєння польської армії не прийнятий. Причин він не пояснив, хоча оптимістично додав, що вже підписано контракт на закуплю Warmate однією з країн Близькосхідного регіону.
Ще одна цікава деталь. Польський проект був представлений з трьома видами бойових частин. У свою чергу, у ПАТ «ЧеЗаРа» стверджують, що вони будуть пропонувати розширену лінійку боєприпасів для ударних «безпілотників». І що вона буде включати чотири типи БЧ WW-II: бойову частину фугасної дії (HEW, маса вибухової речовини – 1350 гр., площа враження – в межах 50 м.кв.); уламково-фугасної дії (BFW, маса вибухової речовини – 530 гр., готові вражаючі єлементи вагою 2 г. – 524 шт, площа враження – в межах 70 м.кв.); кумулятивної дії (CW, маса вибухової речовини – 1100 гр., бронепробиття – 100-120 мм гомогенної броні) та запалювальної дії (ІW маса вибухової речовини – 530 гр., температура горіння – 2000 градусів, зона ефективного знищення – в межах 70 м.кв).
Тому з нетерпінням будемо чекати завершення випробувань комплексу «Сокіл» на наших полігонах.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...