Затриманому за вимагання хабара в 500 тисяч доларів США директору Інституту агроекології та економіки природокористування Національної академії аграрних наук України (НААН) Оресту Фурдичку обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою терміном 60 діб з альтернативою застави в 3 млн гривень. Про це повідомило Національне антикорупційне бюро України на своєму сайті, передають Патріоти України.
"1 січня слідчим суддею підозрюваному директору науково-дослідної установи обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою строком 60 діб з альтернативою застави в 3 млн гривень, а його співучаснику - утримання під вартою з альтернативою застави в 1 млн гривень", - інформували у відомстві.
Також в НАБУ розповіли подробиці справи Фурдичка.
"30 грудня детективи Національного антикорупційного бюро під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури викрили та затримали відразу після отримання частини неправомірної вигоди в розмірі 300 тисяч доларів США директора однієї з науково-дослідних установ і його спільника. За даними слідства, директор установи в змові з іншою особою вимагали неправомірну вигоду в розмірі 500 тисяч доларів США для нібито передачі керівництву НААН", - йдеться в повідомленні.
В антикорупційному бюро уточнили, що сума передбачалася за безперешкодне виконання договору про спільну діяльність між НААН і підприємством.
"31 грудня затриманим повідомлено про підозру за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.28, ч.3 ст.369-2 Кримінального кодексу України. Відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань детективи НАБУ внесли в кінці грудня 2017 року, а злочин розкрито і задокументовано за результатами контролю за вчиненням злочину, проведеного за рішенням прокурора САП і інших слідчих дій", - зазначили у відомстві.
"У той же час нагадуємо, що відповідно до частини 1 статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду", - резюмували в НАБУ.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...