Понаприймали: Опечатка в "законі Савченко" створила плутанину в судовій практиці - юрист (відео)

Прийнятий закон про зарахування судом терміну відбування покарання суттєво ускладнює процес трактування цього документа і його застосування в судовій практиці.

Кирило Казак. Фото: скрін відео

Так званий "закон Савченко" містить у двох різних статтях норми, що суперечать одна одній, чим суттєво ускладнюється процес трактування цього документа і його застосування в судовій практиці. Про це в прямому ефірі Обозревателя заявив адвокат, партнер ЮФ "КПД Консалтинг" Кирило Казак, передають Патріоти України.

Цей закон передбачає зарахування судом терміну, відбутого засудженим у СІЗО, до строку відбування покарання з розрахунку один день в СІЗО за два дні в'язниці.

"Є проблема, яка неодноразово піднімалася в правових виданнях: в проекті закону, який був прийнятий, є одна чи то зміна, чи то помилка, яка створила плутанину в судовій практиці.

А саме: у прикінцевих положеннях не було вказано, яким судом розглядається заява на перегляд терміну. Застосовується дана норма за заявою засудженого або його захисника. Так от, у проекті було написано, що ця заява розглядається судом, який оголошував обвинувальний вирок, а в тексті вже написано, що для перегляду терміну повинно бути розглянуто клопотання суду, який виніс обвинувальний вирок.

Тобто, за текстом виходить, що за клопотанням суду, який виносив обвинувальний вирок, але тоді незрозуміло, який орган повинен це клопотання розглядати", - зазначив юрист.

Казак додав, що деякі суди, у зв'язку з цією плутаниною, почали "футболити" тих, хто до них звертався відносно застосування "закону Савченко".

"Одні пишуть, що за місцем відбування покарання, інші - що має бути клопотання до суду, який виносив обвинувальний вирок, відповідно потрібно звертатися до цього суду. У цій ситуації з'явилася неоднозначна судова практика", - пояснив юрист.

Юрист порадив, щоб було надійніше, подавати клопотання до обидвох судів: і за місцем відбування покарання, і в той, де виносився обвинувальний вирок.

Як вибрати пароочисник для дому

вівторок, 24 вересень 2024, 17:19

В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...

ТОП-3 поради по вибору ременя до авто з дизельним двигуном

п’ятниця, 23 серпень 2024, 8:50

Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...