Повзучий наступ України: Чи захопили добровольці черговий стратегічний об'єкт?

Вже не раз бувало, що речники ЗСУ відхрещувались від сміливих дій добробатів, списуючи це на ініціативу приватних осіб. Українці вчаться грати у "гібридні" ігри, до яких їх змущує підступний ворог.

Донецька фільтрувальна станція. Фото: УНІАН.

Depo.ua продовжує слідкувати за подіями у зоні проведення антитерористичної операції. Цього разу в епіцентрі уваги опинилась Донецька фільтрувальна станція, або скорочено – ДФС. Патріоти України пропонують вам ознайомитися із деякими міркуваннями із цього приводу.

Даний об'єкт життєзабезпечення цілого району опинився у центрі уваги не так давно (від початку активної фази боїв за Авдіївку наприкінці січня), але вже встиг "прописатись" у щоденних зведеннях новин. Справа в тому, що дана фільтрувальна станція забезпечує питною водою Авдіївку, Ясинувату, добрячу половину Донецька і всі навколишні села і знаходиться у "сірій зоні", прямо посеред лінії фронту.

Останні три доби ДФС перебувала під обстрілами, внаслідок яких близько десятка снарядів розірвалися на території підприємства. За повідомленнями "Води Донбасу", боєприпаси потрапили в резервуар №1, в склад хлору. Був перебитий хлоропровод і пошкоджено покрівлю. Крім цього зафіксовано два влучання в резервуари чистої води, кілька снарядів впали біля адміністративно-побутового корпусу та будівлі фільтрів, а також осколками посічена будівля фільтрів і пошкоджені віконні перекриття та покрівля будівлі фільтрів.

Отож, 24 лютого Донецька фільтрувальна станція припинила роботу через постійні обстріли, всі працівники були евакуйовані, а Авдіївка знову опинилася без води. Але найцікавіше почалося наступного дня – в суботу, 25 лютого. Як грім серед ясного неба пролунала інформація, що попередньої ночі Збройні сили України увійшли на станцію.

Що цікаво, повідомили про це джерела з того боку "поребрика" – а саме "заступник командувача оперативного командування" терористичної організації "ДНР" Едуард Басурін. Він заявив, що українські силовики захопили ДФС, з території якої потім вели вогонь з мінометів і великокаліберних кулеметів по позиціях бойовиків "ДНР" і житлових районах Ясинуватої і Спартака.

Варто зазначити, що ще до кінця суботнього дня штаб АТО цю інформацію спростував, але лише частково. "У зв'язку з поширенням окремими інтернет-ресурсами інформації про нібито захоплення українською стороною об'єктів Донецької фільтрувальної станції для проведення обстрілів неконтрольованих Україною територій, прес-центр штабу АТО заявляє, що ця інформація не відповідає дійсності і розповсюджується з метою реалізації чергової провокації з боку російсько-окупаційних військ" – зазначили в штабі.

Тобто, по суті, спростування отримала лише інформація про мету захоплення (обстріл неконтрольованих Україною територій), а факт захоплення ДФС був штабістами вміло проігнорований. Адже, погодьтеся, ЗСУ могли зайняти станцію зовсім не для обстрілів ворога, а для відновлення водозабезпечення Авдіївки і подальшого контролю цього процесу.

Менше з тим, а ситуація отримала свій розвиток. Ближче до вечора почали з'являтись різні версії того, що відбулось на Донецькій фільтрувальній станції. Спочатку за версією рашистів на станцію увійшов полк "Азов". Однак, ця інформація з самого початку здалася фантастичною, тому що "Азов" у ці дні перебуває на Маріупольському напрямку, де він в рамках ротації замінив морських піхотинців.

Трохи згодом терористи почали "розганяти" іншу інформацію: що ДФС захопила Українська добровольча армія (УДА) – колишній ДУК "Правий сектор". Ця версія вже має хоч якусь "прив'язку до місцевості", адже відомо, що УДА несе службу "орієнтовно у тому районі".

До того ж інформацію про УДА підтвердило українське видання "СТРАНА.UA", посилаючись на власні джерела. Воно повідомило, що штурм був здійснений ротою підрозділу УДА під командуванням командира з позивним Дельфін, за підтримки десантників ЗСУ.

"У нас п'ять поранених, але жити будуть. 200-х немає. Атакували вночі, взяли станцію повністю під контроль" – повідомила в суботу після обіду "СТРАНА.UA" з посиланням на джерела у штурмовій роті УДА.

У свою чергу Depo.ua звернувся за коментарем ситуації до бійця Української добровольчої армії Олени Білозерської, яку часто називають рупором УДА. Однак, пані Олена відмовилась коментувати ситуацію, відписавши: "No comment", хоча могла й спростувати інформацію...

А ось колишній боєць ДУК ПС, який побажав зберегти анонімність, повідомив, що ДФС захопили не бійці УДА (офіційного визнаного чинним законодавством збройного формування), а так звані "здичавілі добровольці", які діють самі по собі.

Як би там не було, а схоже факт захоплення українцями Донецької фільтрувальної станції підтверджується. Якщо це справді так, тоді виникає логічне запитання: що ж далі?

Що цікаво, тепер терористи апелюють до ОБСЄ зі скаргами на ЗСУ і вимогами звільнити їм ДФС. Однак, тут варто пам'ятати, що в ОБСЄ нещодавно попереджали про загрозу екологічної катастрофи під Донецьком, оскільки на станції зберігається велика кількість хлору.

Неспроможність терористів утримувати цей важливий об'єкт вже було наглядно доведено, тож якщо українська влада зможе переконати, що таким чином вона рятує регіон від екологічної катастрофи (і гуманітарної – цілі міста без води сидять, а це не жарти), то жодна міжнародна інституція не насварить її за це захоплення. Особливо, якщо українцям вдасться оперативно відремонтувати станцію і відновити водопостачання.

А потім? Адже сама по собі ДФС – досить зручний з точки зору географічного розташування опорний пункт. Але є одне але, як любить казати Майкл Щур. Сенс займати ДФС (як і Круту Балку, яка знаходиться поряд) є лише тоді, коли планується подальше просування вперед – на Ясинувату, або, хоча б, на Ясинуватський блокпост. Адже утримувати і захищати ці об'єкти набагато важче, аніж захопити їх.

Отож, судячи з усього, нас незабаром чекає певний розвиток подій на фронті. Яким саме він буде, наразі важко спрогнозувати – адже все зав'язано на Росії, яку досі не вивели "з гри". Але, думається, на планомірний "повзучий наступ" можна розраховувати.

Як вибрати пароочисник для дому

вівторок, 24 вересень 2024, 17:19

В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...

ТОП-3 поради по вибору ременя до авто з дизельним двигуном

п’ятниця, 23 серпень 2024, 8:50

Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...