"Психічно здорова і розуміє, що потрібно казати, щоб пожаліли": З'явився психологічний портрет викрадачки немовляти в Києві

Практикуючий лікар-психолог Оксана Одинцова після перегляду відеодопиту Шаль відкидає версію про травму через втрату дитини.
Дівчина, яка вкрала чужу дитину. Фото: прес-служба Нацполіції.

Складено психологічний портрет 20-річної Даяни Шаль (Дарини Литовченко), яка минулого тижня викрала в Києві немовля. Для цього КП поспілкувалася з психологами та психіатрами, передають Патріоти України.

"Для жінки самі пологи - це психологічна і фізіологічна травма, але її згладжує сам факт того, що народилася дитина. У разі Даяни немовля померло, і психологічний епізод затягнувся. Тобто те, що повинно стати радісною подією, набуває негативного і похмурого забарвлення. І тут, можливо, психіка дівчини не спрацювала. Іншими словами, факт втрати не був нею прийнятий, вона розцінила це як втрату, скажімо, якоїсь речі, але не дитини, а після вона знайшла те, що втратила, вкравши немовля", - сказала київський сімейний психолог Ніна Кокойло.

За її словами, в таких епізодах найскладніше - прийняти факт втрати/горя. Але в разі Даяни, у якої, судячи з усього, спочатку були психологічні труднощі, психіка дівчини вирішила видалити сам факт смерті дитини - просто викреслити з пам'яті трагічний епізод. І, забираючи чужу дитину, дівчина в підсвідомості вважала, що просто знайшла свою дитину.

"Гостра реакція на стрес - імпульсивний вчинок. Але в цьому випадку, якщо відштовхуватися від історії, представленої самої злочинницею, очевидно, що вона була психологічно нездорова ще до втрати дитини, а пологи і смерть немовляти стали поштовхом до імпульсу - вкрасти чуже", - заявив лікар-психіатр Олександр Авдєєв.

На його думку, психологічно здорова жінка, втративши дитину, не стане красти чужу, так само як і чоловік цієї жінки не дозволить їй здійснити таке. Тому питання і про психічне здоров'я хлопця/співмешканця/чоловіка Даяни стає риторичним.

"Шанси у такої нездорової психічно дівчини знайти здорового психічно хлопця дорівнюють нулю. Думаю, й усвідомлення того, що за скоєне їм, Даяні та її чоловікові, загрожує тюремний термін, до них теж ще не прийшло", - наголосив Авдєєв.

Практикуючий лікар-психолог Оксана Одинцова після перегляду відеодопиту Шаль відкидає версію про травму через втрату дитини. "На відео видно, що дівчина бреше. Причому брехати для неї все одно, що в магазин сходити. Історія явно підготовлена, а на питання, які не вписуються в придуману легенду, дівчина відповідає, придумуючи на ходу, причому невміло - нелогічно і сумбурно. Емоційно вона відсторонена, хоча не виключено, що це реакція на стрес, але, судячи з її обличчя і поведінки, материнського інстинкту тут і в помині немає", - прокоментувала вона.

Одинцова вважає, що Даяна Шаль вміло грає роль жертви. Кіски, як у дитини, погляд з-під брів невинний - жертовна позиція і вироблена тактика для маніпулювання, а самі дії, описані нею ж на допиті, ірраціональні і нелогічні.

"Вона дала ім'я своїй дочці, при цьому плутаючись у даті її народження, але хто дає ім'я дитині, якщо збирається від неї позбутися?! На питання про проживання вона відповідає завченим текстом. Це говорить або про те, що спеціально завчила відповіді на такі питання, або про те, що це дійсно правда. Запитайте у людини, де вона живе, і вона вам одразу відповість на це питання, не помилившись у цифрах. Але щойно поліцейський запитував у дівчини то, що не вписувалося в завчений текст, як вона починала викручуватися і придумувати на ходу, намагаючись викрутитися з ситуації", - заявила лікар-психолог.

Крім того, Одинцова впевнена, що Даяна не народжувала і не втрачала своєї дитини, та ще й психічно здорова і на злочин йшла зі злим умислом і холоднокровно. "На відео, де дівчина викрала дитину, не видно її нервозності і переживань з приводу скоєного - все зроблено досить холоднокровно. Це говорить на користь того, що такі поняття, як совість і моральні принципи, розвинені слабко або взагалі не розвинені, - це асоціативна поведінка. Дівчина немов придумала собі фантазію, як дитина п'яти-шести років (це щодо нібито порятунку вкраденого немовляти від "батька-відмовника"), і намагається в цій фантазії жити, але при цьому вона психічно абсолютно здорова і прекрасно розуміє, що і як потрібно казати, щоб тебе пожаліли. Мабуть, не вперше", - підсумувала вона.

Як вибрати пароочисник для дому

вівторок, 24 вересень 2024, 17:19

В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...

ТОП-3 поради по вибору ременя до авто з дизельним двигуном

п’ятниця, 23 серпень 2024, 8:50

Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...