Йдеться про так званий "пам'ятник засновникам" Одеси на Катерининській площі. Головна фігура скульптури – російська імператриця Катерина II, а біля підніжжя п'єдесталу стоять Йосип де Рібас, інженер Франц-Павло де Волан, фельдмаршал Григорій Потьомкін і Платон Зубов. Про це йдеться на сайті Радіо Свобода, передають Патріоти України.
Знесення пам'ятника зажадала група українських козаків. Їхня логіка така: Катерина II знищила Запорізьку січ, і тому в українському місті їй не місце. Окрім того, вона нібито і до заснування Одеси стосунку взагалі не має: за кілька століть до неї на цьому місці стояла турецька фортеця Хаджибей.
"Тоді і побудували гавань з купецькою пристанню. А наступного року просто перейменували Хаджибей на Одесу!" – обурюється історичною несправедливістю прихильник знесення Костянтин. "Людям сказали, що Катерина – засновниця, вони це і повторюють! – говорить прихильник знесення Володимир. – А якби вони знали про те, що її указ був не про заснування міста, а про перейменування, то була б інша зовсім історія".
Але і супротивників знесення монумента в Одесі теж знайшлося чимало. "Катерининська площа завдяки пам'ятнику стала найкрасивішою площею Одеси. А пам'ятник Катерині – один з найкращих пам'ятників міста, – вважає одеситка Тамара Долженкова. – Країна і так вже розхитана до межі, а вони просто хочуть розірвати Україну на частини".
"Я ляжу під бульдозер, який буде зносити цей пам'ятник" – погрожує ще одна жителька міста.
Суд рішення про подальшу долю пам'ятника поки не ухвалив і вирішив ознайомитися зі зверненням української інтелігенції, яка демонтаж підтримала. Новий розгляд відбудеться в лютому 2018 року.
Слід наголосити, що розгляд справи триває з 2007 року.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...