"Сєвєродонецьк і Маріуполь слід перейменувати", - експерт

За словами Віктора Кабака, Азовське море також треба перейменувати.

Маріуполь пропонують перетворити на "Маріюпіль". Ілюстрація: Newsonline24.

Міста Сєвєродонецьк та Маріуполь слід перейменувати на Сіверськодонецьк та Маріюпіль, вважає філолог Віктор Кабак. Патріоти України пропонують вам ознайомитися із його міркуваннями з цього приводу.

"Місто, яке стоїть на берегах річки Сіверський Донець, має так і називатися — Сіверськодонецьк", - заявив він у ефірі "Громадського радіо". Кабак сказав, що вже не одне покоління мовознавців боролось за зміну назв міст.

"Місто Маріюпіль саме так має правильно звучати українською мовою. Йому пощастило більше, ніж Сіверськодонецьку, тому що наші попередники у 20-ті роки у словниках та мапах його зафіксували як Маріюпіль. Крім того, вільні українці, які жили поза межами радянської системи, відбили цю назву у дуже авторитетному виданні, яке зветься "Енциклопедія українознавства". Там є і Маріюпіль, і Озів, тобто Озівське море, а не Азовське. Так його називали козаки і чумаки, - сказав філолог.

Стверджує, що назва міста складається із "піль" - поліс, та "Марії". "Вона не Маріа, вона — Марія. Саме тому Маріюпіль", - підсумував Кабак.

США та ОБСЄ стурбовані розгортанням батальйонно-тактичних груп РФ на Донбасі

вівторок, 16 червень 2020, 10:11

Передусім, виникає питання до Головного управління розвідки МОУ. Вони фактично «проспали» розготання додаткових підрозділів ЗС РФ. І це вже не перший випадок – аналогічна ситуація була і в лютому, коли ми повідомляли про те, що на території Луганської обл

Збільшення обстрілів на первомайсько-стаханівському напрямку збіглося з передислокацією підрозділів окупантів

неділя, 14 червень 2020, 10:39

Зазначу, що збільшення кількості обстрілів на первомайсько-стаханівському напрямку збіглося в часі із зафіксованою місцевими джерелами ГІ “Права Справа” передислокації окремих підрозділів ЗС РФ та 6-го полку 2-го армійського корпусу “ЛНР”. За інформаці...