Хорошою новиною стало повідомлення, що Україна відновить виробництво МТ-ЛБ. Про це сьогодні повідомив президент України Петро Порошенко під час візиту на Харківський тракторний завод, передають Патріоти України з посиланням на Військовий навігатор України.
Довідка: МТ-ЛБ – "багатоцільовий тягач легкий броньований" – є однією з найбільш вдалих і популярних броньованих машин ХХ сторіччя. МТ-ЛБ розроблявся Конструкторським бюро Харківського тракторного заводу в 1950-ті як багатоцільовий тягач для нових артилерійських систем. Армії був потрібний броньований тягач з низьким силуетом, з високими характеристиками рухливості, здатний не тільки буксирувати артилерійську систему, але і перевозити під прикриттям броні її розрахунок і боєкомплект.
"Днями було затверджено держоборонзамовлення на 2017 рік. Там є робота і для заводу імені Малишева, і для Львівського, Миколаївського, Київського, Житомирського бронетанкових заводів. Приємна новина: там є замовлення і для Харківського тракторного. Будемо починати відновлення нашого спецвиробництва, тому що наші МТ-ЛБ дуже добре зарекомендували себе під час оборони держави. Ніхто, крім вас, людей з інституціональною пам’яттю, швидко почати це виробництво не може," – сказав Петр Порошенко.
Потреба української армії в модернізації декількох тисяч МТ-ЛБ, які перебувають у складі ЗСУ, постійно зростає. Як росте і експортний потенціал розробки ХТЗ. За офіційними даними, на сьогоднішній день, на озброєнні армій 42 країн світу знаходиться близько 5000 МТ-ЛБ.
Україна має всі шанси бути основним підрядником з приведення застарілих, але все ще ефективних машин до сучасних вимог. Зокрема, за кордон уже експортувалися модернізовані на ВАТ «Харківський тракторний завод» бронетранспортери МТ-ЛБ з бойовим модулем «Шквал». У свою чергу, КП “Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О. Морозова “пропонує модернізацію МТЛБ з метою забезпечення ефективної вогневої мощі, допомогу в установці модуля озброєння, що включає 30-мм гармату, 7,62-мм кулемет, 2 прицілу, а також систему постановки димової / аерозольної завіси.
Як видно на фото новий бойовий модуль має іншу комплектацію порівняно з уже відомим БМ “Штурм” (встановлюється на БТР-3Е1). Цілком зрозуміло, що для ряду замовників оснащення бойового модуля ПТРК є не доцільним.
Слід нагадати, що про відновлення виробництва гусеничних тягачів МТ-ЛБ говорять вже з 2014 року. Проте колишнє керівництво ХТЗ всіляко перешкоджало виробництву військової техніки. Між тим, МТ-ЛБ дійсно беруть дуже активну участь в бойових діях на Донбасі. Вони виконують не тільки роль тягачів, але і часом несуть озброєння і навіть надають вогневу підтримку.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...