Бджоли гинуть в усіх областях України, окрім Закарпатської, повідомив у програмі «Свобода в деталях» президент Спілки пасічників України Володимир Стретович, передають Патріоти України.
Всі отруєння пасічники пов’язують із обробкою посівів небезпечними для комах пестицидами. «Спілка може назвати одну область – Закарпатську, де немає великих масивів посівів і де немає випадків отруєнь. А так – практично у всіх областях є випадки отруєнь бджіл – в одних більше, в інших – менше», – зазначає Володимир Стретович.
Такого масового отруєння бджіл в Україні ще не було, зазначають у спілці. Торік випадки загибелі бджіл мали епізодичний характер, додає президент Спілки пасічників. «Та кількість сімей, за нашими оцінками, які загинули – це близько 18 тисяч. Якщо взяти середню вартість сім’ї 2,4–2,6 тисячі гривень, то можете уявити, якої шкоди завдано приватним господарствам. Зауважу, що тут не потерпіли промислові пасіки, а потерпіли лише пасічники, які тримають бджіл у своєму господарстві. Економічно це особливо не відобразиться на валі, на виробництві меду. Питання полягає в тому, що знадобиться час, щоб відновити це поголів’я», – пояснює Володимир Стретович.
У Спілці пасічників України зазначають, що в Україні існують законодавчі норми, які регулюють питання обробки сільськогосподарських посівів, але фермери їх не виконують через відсутність контролю та покарань за порушення.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...