"Ті, хто здаються такими чарівними і милими, змінюються на 100%": Невзоров поділився результатами власних спостережень за людьми

Журналіст не став заперечувати наявність емпатії та інших позитивних якостей у людей. Проте, він переконаний у тому, що "їх легко зносить перший же напад злоби чи похоті".
Олександр Невзоров. Фото: KudaGo.com.

У всі часи людина залишається "досить страшенною сволотою", "тонка позолота цивілізованості" якої легко стирається під час першої-ліпшої надзвичайної ситуації. Таку думку під час лекції "Герої нашого часу і як ними стати" в рамках конференції "Змінюй світ - DIGITALE" висловив російський публіцист Олександр Невзоров, передають Патріоти України.

"Людина все-таки досить страшенна сволота, і такою буде завжди. Із цим треба змиритися", - заявив він. Аргументуючи свою тезу, публіцист розповів про те, що "наш мозок, принаймні, його командна структура, утворилися за часів далекого палеоліту, коли виживати допомагали тільки злодійкуватість, злість, агресивність та хіть". За його словами, "ще й досі це все є домінуючим у нашому мозку. Ним досі керують ті структури, які утворилися першими".

Невзоров не став заперечувати наявність емпатії та інших позитивних якостей у людей. Проте, він переконаний у тому, що "їх легко зносить перший же напад злоби чи похоті", оскільки ці якості "свого часу не брали участі в процесі виживання".

На думку публіциста, люди - "досить небезпечні істоти", але вони не є небезпечними в ситуаціях, коли "немає особливих приводів і особливих можливостей конфліктувати", коли має місце "нормальне налагоджене життя" і "немає особливих приводів і особливих можливостей конфліктувати".

Проте, "пройшовши вісім воєн і спостерігаючи homo у всіх його проявах, я можу сказати, що ця дуже тонка позолота цивілізованості стирається дотиком одного пальця у якійсь надзвичайній ситуації або війні - і все. Всі ті люди, які здаються такими чарівними і милими, змінюються на 100%", - запевнив Невзоров.

РФ перетворює окуповані території Луганщини на військові бази, є небезпека псевдореферендумів

неділя, 3 липень 2022, 18:53

Триває процес інтеграції промисловості квазіреспублік до складу РФ. Відбувається якісне оновлення т.зв. управлінського апарату, коли місцеві фінансово-політичні еліти замінили представники РФ. На окупованих територіях Донбасу Кремль часу не втрачає, на...

Про "героїчний вояж на фронт" Шойгу, теракт у Лисичанську, зраду Нацполіції і стан справ на фронті

п’ятниця, 1 липень 2022, 22:25

У Харківській області створено поганий прецедент: зрадник отримав 2 роки умовно! Про "героїчний вояж на фронт" Шойгу, теракт у Лисичанську та зраду Нацполіції, про стан справ на фронті. 00:00 - щодо оточення Лисичанська, можливості його захоплення та ш...