Цієї ночі над Україною відбудеться рідкісне небесне явище

Леоніди – другий метеорний потік місяця, який досягає своєї максимальної активності 17-18 листопада.

Леоніди здатні генерувати сотні метеорів на годину, в тому числі і вогняні кулі. Фото: 3tags.org.

Сьогодні, 17 листопада, зорепад Леоніди досягає свого піку. Побачити метеори можна з будь-якої точки Землі, однак важливо забезпечити мінімум стороннього світла. Про метеорний потік і як за ним спостерігати, розкажуть Патріоти України.

Леоніди – другий метеорний потік місяця, який досягає своєї максимальної активності 17-18 листопада. Цей час буде найбільш сприятливим для спостереження за зорепадом. На піку в небі можна буде побачити близько 15 метеорів на годину, що вважається середнім показником.

Явище утворюється через те, що Земля пролітає повз уламки комети Темпеля-Туттеля, які при вході в атмосферу згоряють і утворюють спалахи світла. За 33 роки комета огинає Сонце і максимально наближається до Землі. В таких умовах Леоніди досягають небувалої інтенсивності, генеруючи сотні метеорів за годину, серед яких і вогняні кулі – найпотужніші, яскраві спалахи. Востаннє такої сили метеорний потік досягав у 2001 році.

Назва зорепаду походить від його радіанта – місця, звідки в небі візуально з'являються метеори – сузір'я Лева (англ. Leo). Однак відшукати його можна як в області сузір'я, так і в інших частинах небесного простору.

Для спостереження не потрібні особливі пристосування – "вловити" метеор можна очима, важливо лише дати їм звикнути до темряви. Головною умовою для успішного перегляду завжди є відсутність "світлового шуму", тобто світла від ламп і екранів. Забезпечивши таку обстановку, розглянути зорепад буде куди легше.

Картини, написані душею: Киянка, чиї руки через жахливу ДТП функціонують на 30%, створює олійні шедеври

вівторок, 28 червень 2022, 14:12

Хоча руки Іри поки працюють лише на 30%, її це не зупинило. Дівчина придбала мольберт, знайшла онлайн-уроки і сама вгадала й сконструювала пристрій, який допомагає їй тримати пензлі. Свої картини – фантастично красиві олійні пейзажі, малюнки тварин. Дв...

Україна може остаточно вирішити проблему Зміїного

неділя, 26 червень 2022, 15:50

Наразі саме базування росіян на Зміїному є найбільшою проблемою для чорноморських портів Одещини та дозволяє окупантам перекрити вихід у територіальні води Румунії й відповідно гирло Дунаю. 23 травня глава Пентагону Ллойд Остін заявив, що Данія надасть...