Цієї ночі над Україною відбудеться рідкісне небесне явище

Леоніди – другий метеорний потік місяця, який досягає своєї максимальної активності 17-18 листопада.

Леоніди здатні генерувати сотні метеорів на годину, в тому числі і вогняні кулі. Фото: 3tags.org.

Сьогодні, 17 листопада, зорепад Леоніди досягає свого піку. Побачити метеори можна з будь-якої точки Землі, однак важливо забезпечити мінімум стороннього світла. Про метеорний потік і як за ним спостерігати, розкажуть Патріоти України.

Леоніди – другий метеорний потік місяця, який досягає своєї максимальної активності 17-18 листопада. Цей час буде найбільш сприятливим для спостереження за зорепадом. На піку в небі можна буде побачити близько 15 метеорів на годину, що вважається середнім показником.

Явище утворюється через те, що Земля пролітає повз уламки комети Темпеля-Туттеля, які при вході в атмосферу згоряють і утворюють спалахи світла. За 33 роки комета огинає Сонце і максимально наближається до Землі. В таких умовах Леоніди досягають небувалої інтенсивності, генеруючи сотні метеорів за годину, серед яких і вогняні кулі – найпотужніші, яскраві спалахи. Востаннє такої сили метеорний потік досягав у 2001 році.

Назва зорепаду походить від його радіанта – місця, звідки в небі візуально з'являються метеори – сузір'я Лева (англ. Leo). Однак відшукати його можна як в області сузір'я, так і в інших частинах небесного простору.

Для спостереження не потрібні особливі пристосування – "вловити" метеор можна очима, важливо лише дати їм звикнути до темряви. Головною умовою для успішного перегляду завжди є відсутність "світлового шуму", тобто світла від ламп і екранів. Забезпечивши таку обстановку, розглянути зорепад буде куди легше.

Нова фаза війни: як змінюватиметься театр бойових дій узимку

четвер, 1 грудень 2022, 13:35

Якщо спочатку Кремль ставив за мету знищення української державності, то зараз у Москві говорять про необхідність поступок чи компромісів з боку офіційного Києва. Тим самим визнаючи українську державність. Останніми днями все частіше звучать заяви про ...

Росія офіційно збирає армію зеків: це все частина плану

середа, 30 листопад 2022, 21:32

Наскільки ефективне вагнерівське вербування? І чи легко керувати на полі бою зеками? І чи не обернеться рішення дозволити Пригожину зібрати приватну армію поразкою режиму путіна. Кухар Путіна Пригожин отримав карт-бланш на збір армії із ув'язнених. ПВК...