Цієї ночі над Україною відбудеться рідкісне небесне явище

Леоніди – другий метеорний потік місяця, який досягає своєї максимальної активності 17-18 листопада.

Леоніди здатні генерувати сотні метеорів на годину, в тому числі і вогняні кулі. Фото: 3tags.org.

Сьогодні, 17 листопада, зорепад Леоніди досягає свого піку. Побачити метеори можна з будь-якої точки Землі, однак важливо забезпечити мінімум стороннього світла. Про метеорний потік і як за ним спостерігати, розкажуть Патріоти України.

Леоніди – другий метеорний потік місяця, який досягає своєї максимальної активності 17-18 листопада. Цей час буде найбільш сприятливим для спостереження за зорепадом. На піку в небі можна буде побачити близько 15 метеорів на годину, що вважається середнім показником.

Явище утворюється через те, що Земля пролітає повз уламки комети Темпеля-Туттеля, які при вході в атмосферу згоряють і утворюють спалахи світла. За 33 роки комета огинає Сонце і максимально наближається до Землі. В таких умовах Леоніди досягають небувалої інтенсивності, генеруючи сотні метеорів за годину, серед яких і вогняні кулі – найпотужніші, яскраві спалахи. Востаннє такої сили метеорний потік досягав у 2001 році.

Назва зорепаду походить від його радіанта – місця, звідки в небі візуально з'являються метеори – сузір'я Лева (англ. Leo). Однак відшукати його можна як в області сузір'я, так і в інших частинах небесного простору.

Для спостереження не потрібні особливі пристосування – "вловити" метеор можна очима, важливо лише дати їм звикнути до темряви. Головною умовою для успішного перегляду завжди є відсутність "світлового шуму", тобто світла від ламп і екранів. Забезпечивши таку обстановку, розглянути зорепад буде куди легше.

Як вибрати пароочисник для дому

вівторок, 24 вересень 2024, 17:19

В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...

ТОП-3 поради по вибору ременя до авто з дизельним двигуном

п’ятниця, 23 серпень 2024, 8:50

Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...