У Чехії вимагають скоротити штат російського посольства через шпигунство

Чеська контррозвідка BIS в своїх звітах регулярно називає посольство в Празі центром російської розвідувальної активності не тільки в Чехії, але і в Центрально-Європейському регіоні.
Посольство РФ у Празі. Фото: Praga-Praha.ru.

Депутат чеського парламенту Іван Габал минулого тижня направив лист міністру закордонних справ Любомиру Заоралеку, в якому пропонує його відомству домагатися від російської сторони скорочення штату співробітників посольства в Празі. На його думку, значна частина з них займається діяльністю, яка не відповідає дипломатичному статусу. Прес-секретар МЗС Чехії Міхаела Лагронова повідомила Радіо Свобода, що лист депутата отримали і відповідь на нього буде надана в найближчі дні. Новину передають Патріоти України.

Габал вказує на висновки чеської контррозвідки BIS, яка в своїх звітах регулярно називає посольство в Празі центром російської розвідувальної активності не тільки в Чехії, але і в Центрально-Європейському регіоні. Хоча гучних скандалів з висланням дипломатів, запідозрених у шпигунстві, тут не було досить давно.

Однак про підозри щодо російських дипломатів повідомляють останнім часом й інші європейські країни. Так, шведська контррозвідка SIPO вважає причетною до розвідувальної діяльності приблизно третину російських дипломатів, які працюють в Швеції.

Розмови про надмірну кількість російських дипломатів в Центральній Європі виникають досить регулярно. Російські дипломати їх не коментують, посилаючись на право будь-якої країни призначати до своїх представництв стільки співробітників, скільки ця країна вважатиме за потрібне (якщо немає інших домовленостей зі стороною, яка приймає).

Ситуація дуже серйозна: На Житомирщині горять ліси (фото)

середа, 24 квітень 2019, 21:45

Два пожежних літаки Ан-32П і два вертольоти Мі-8 скинули 138 тонн води. Пожежні обіцяють продовжувати гасити вогонь вночі в три зміни. У Житомирській області другу добу горить ліс. За останніми даними, в вогні 43 гектара лісового масиву. Спостерігаютьс...

"Бронежилети, що поставляються в ЗСУ, пробиваються наскрізь під час намокання, але проблема не вирішується", - директор компанії "Балістика"

вівторок, 23 квітень 2019, 21:45

Фактично, за словами Олександра Довгого, "робота Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ за три роки була помножена на нуль". Усі бронежилети, які поставлялися і поставляються в ЗСУ, пробиваються наскрізь у разі на...