У Чехії вимагають скоротити штат російського посольства через шпигунство

Чеська контррозвідка BIS в своїх звітах регулярно називає посольство в Празі центром російської розвідувальної активності не тільки в Чехії, але і в Центрально-Європейському регіоні.
Посольство РФ у Празі. Фото: Praga-Praha.ru.

Депутат чеського парламенту Іван Габал минулого тижня направив лист міністру закордонних справ Любомиру Заоралеку, в якому пропонує його відомству домагатися від російської сторони скорочення штату співробітників посольства в Празі. На його думку, значна частина з них займається діяльністю, яка не відповідає дипломатичному статусу. Прес-секретар МЗС Чехії Міхаела Лагронова повідомила Радіо Свобода, що лист депутата отримали і відповідь на нього буде надана в найближчі дні. Новину передають Патріоти України.

Габал вказує на висновки чеської контррозвідки BIS, яка в своїх звітах регулярно називає посольство в Празі центром російської розвідувальної активності не тільки в Чехії, але і в Центрально-Європейському регіоні. Хоча гучних скандалів з висланням дипломатів, запідозрених у шпигунстві, тут не було досить давно.

Однак про підозри щодо російських дипломатів повідомляють останнім часом й інші європейські країни. Так, шведська контррозвідка SIPO вважає причетною до розвідувальної діяльності приблизно третину російських дипломатів, які працюють в Швеції.

Розмови про надмірну кількість російських дипломатів в Центральній Європі виникають досить регулярно. Російські дипломати їх не коментують, посилаючись на право будь-якої країни призначати до своїх представництв стільки співробітників, скільки ця країна вважатиме за потрібне (якщо немає інших домовленостей зі стороною, яка приймає).

Напередодні міжнародної виставки КБ “ЛУЧ” нарешті показало, як виглядатиме сухопутна версія "Нептуна"

субота, 16 лютий 2019, 11:55

Прем'єру з нетерпінням чекають в Україні та Росії, з деаметрально різними почуттями, звісно. Адже це оптимальний і дуже грізний засіб зупинити російський напад з моря. Як і очікувалось пускова установка ракетного комплексу «Нептун» буде змонтована на ш...

У сил ООС втрати на Донбасі. Захисники України жорстко помстились за побратимів, у росіян купа 200-х та 300-х

субота, 16 лютий 2019, 8:58

Впродовж доби російські окупанти 9 разів порушили режим припинення вогню, у тому числі 6 разів з застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння. 1 український військовий загинув, ще 2 - поранені. Про це йдеться у зведенні прес-центру Об'...