У Чехії вимагають скоротити штат російського посольства через шпигунство

Чеська контррозвідка BIS в своїх звітах регулярно називає посольство в Празі центром російської розвідувальної активності не тільки в Чехії, але і в Центрально-Європейському регіоні.
Посольство РФ у Празі. Фото: Praga-Praha.ru.

Депутат чеського парламенту Іван Габал минулого тижня направив лист міністру закордонних справ Любомиру Заоралеку, в якому пропонує його відомству домагатися від російської сторони скорочення штату співробітників посольства в Празі. На його думку, значна частина з них займається діяльністю, яка не відповідає дипломатичному статусу. Прес-секретар МЗС Чехії Міхаела Лагронова повідомила Радіо Свобода, що лист депутата отримали і відповідь на нього буде надана в найближчі дні. Новину передають Патріоти України.

Габал вказує на висновки чеської контррозвідки BIS, яка в своїх звітах регулярно називає посольство в Празі центром російської розвідувальної активності не тільки в Чехії, але і в Центрально-Європейському регіоні. Хоча гучних скандалів з висланням дипломатів, запідозрених у шпигунстві, тут не було досить давно.

Однак про підозри щодо російських дипломатів повідомляють останнім часом й інші європейські країни. Так, шведська контррозвідка SIPO вважає причетною до розвідувальної діяльності приблизно третину російських дипломатів, які працюють в Швеції.

Розмови про надмірну кількість російських дипломатів в Центральній Європі виникають досить регулярно. Російські дипломати їх не коментують, посилаючись на право будь-якої країни призначати до своїх представництв стільки співробітників, скільки ця країна вважатиме за потрібне (якщо немає інших домовленостей зі стороною, яка приймає).

"Буквально за тиждень вартість будівництва підстанції "Кремінська" на Луганщині із 2 млрд грн зменшилася до 1,3 млрд грн", - Снєгирьов

субота, 17 серпень 2019, 20:18

13 серпня 2019 року на пресконференції в Києві операційний директор "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив про те, що НЕК "Укренерго" завершить будівництво підстанції (ПС) 500/220 кВ "Кремінська" (Кремінна, Луганської обл.) до кінця травня 2020 року. ...

"Звільнення Безсмертного з мінської переговорної групи - це поступка країні-агресору", - Снєгирьов

п’ятниця, 16 серпень 2019, 12:10

Варто зазначити, що останнім часом подається викривлена ситуація щодо подій на Сході України, вже лунають заяви про впровадження цензури. Приховування інформації про ситуацію в зоні бойових дій, свідчить про використання політичним керівництвом тактики ма