Вперше за часів незалежності, україно-польська знімальна група, в складі якої режисер і оператор - українці, посіла перше місце на кінофестивалі такого рівня. Кінострічка «Коли цей вітер стихне» отримала перемогу в номінації «Кращій документальний студентський фільм» на найбільшому в світі фестивалі документального кіно IDFA, який щорічно проходить в Амстердамі. Новину передають Патріоти України.
Фільм розповідає про кримсько-татарську родину, яка живе на території окупованого Криму. Чотири особисті історії, труднощі, які спіткають сім'ю, що вимушена жити під постійним пресом політичного режиму, викликають щире співчуття та сильні емоції. Проте, головним мотивом фільму, за словами режисерів, не є сам режим, - «Коли цей вітер стихне» - це проекція на долі простих людей, які просто хочуть жити на своїй землі, любити та мати сім'ї.
Режисер стрічки Тарас Дронь зазначив: «Ще недавно, вступаючи до кіношколи в Лодзі, я міг тільки мріяти про участь в фестивалях такого рівня. Прекрасно розумію, що за допомогою фільму можна розказати світу про свою країну. Починаючи шукати тему для фільму одразу після Майдану, ніхто з нас не підозрював, що буде так нелегко розказати таку, здавалося би, просту історію. Ніхто не думав, що в нас за 3 роки роботи над фільмом буде так багато, про що згадати. Не все ще можна розказувати, оскільки Крим поки що в окупації і наші герої саме там.
Цікаве співпадіння, що власне цього року і я, і Анєла Астрід, (польский режисер стрічки - авт.) і оператор Олександр Поздняков, закінчуємо кіношколу і, як підтвердження того, що ми йдемо в правильному напрямку, отримали перемогу на одному з найважливіших і найбільших фестивалів світу. На даний момент я готуюсь до дебюту, дописую сценарій повнометражного художнього фільму і ця перемога додала мені впевненості. Ми всі дуже завдячуємо нашим героям фільму, які є в кадрі, а також тим, які допомогли його реалізувати»
Найближчим часом грошова винагорода за перемогу в IDFA буде передала сім'ям кримських татар, яких вся знімальна група вважає головними натхненниками своєї роботи, наразі тривають перемовини про дати, коли кінострічка буде презентована і для українського глядача.
Довідка: Міжнародний фестиваль документального кіно в Амстердамі - найбільший світовий фестиваль документального кіно, який щорічно проводиться з 1988 року.
Метою фестивалю IDFA є просування креативних документальних фільмів та подання їх широкій аудиторії. Починаючи як маленький фестиваль, IDFA виріс до 11-денного щорічного заходу, в період якого більш ніж для 120 000 глядачів показується більше ніж 200 документальних фільмів. Поряд з міжнародною програмою, яка включає в себе Європейські та світові прем'єри в різних жанрах, в рамках фестивалю проводяться дебати, форуми та воркшопи.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...